16:28 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Pasak energetikos ministro, šis planas bus baigtas žiemą, o tuomet prasidės jo įgyvendinimas

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuvai siekiant boikotuoti BelAE elektrą, jau netrukus bus parengtas veiksmų planas, sakė energetikos ministras Dainius Kreivys. Apie tai pranešė "TASS".

  "Dabar mes rengiame visus reikalingus techninius, teisinius, diplomatinius žingsnius, veiksmus, būtent siekdami užkirsti kelią Astravo AE elektrai patekti į Lietuvos rinką ir kad Lietuvos vartotojai už ją nemokėtų, o pinigai neatitektų Astravo AE plėtrai", — sakė jis.

  Kreivys mano, kad planas turėtų būti baigtas rengti sausį–vasarį, o po to ministerija planuoja jį įgyvendinti.

  Ministras nenurodė boikoto plano detalių.

  BelAE yra netoli Astravo miesto, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, elektra pradėjo tekėti į visus šalies regionus.

  Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Gruodžio 11 dieną Europos Vadovų Taryba nurodė EK ieškoti būdų blokuoti energiją iš Astravo AE. ES lyderiai nerimauja, kad Baltarusijos branduolinis objektas gali neatitikti ES saugumo reikalavimų.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Dar šia tema

  Lietuva gavo patikinimą, kad elektra iš BelAE nepateks į ES rinką
  Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai
  Įvardytas galimas Baltarusijos eksporto iš Lietuvos į Rusiją perkėlimo laikas 
  Tegai:
  Astravo AE, Energetikos ministerija, Dainius Kreivys, Lietuva

  Svarbiausios temos