09:06 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žurnalistams apie tai pasakojo penktadienį, po susitikimo su Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuvos valdžia, sutikus Baltarusijai, yra pasirengusi pakeisti Baltarusijos pavadinimą oficialioje aplinkoje, praneša naujienų agentūra TASS.

  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žurnalistams apie tai pasakojo penktadienį, po susitikimo su Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja, kuri Lietuvoje yra nuo 2020 metų rugpjūčio pabaigos.

  Landsbergis pareiškė, kad jei Baltarusija pareikš tokį norą, "mielai aptarsime šį klausimą, kaip tai jau padarėme pakeisdami Gruzijos pavadinimą į Sakartvelo". Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, dabartinis kaimyninės šalies pavadinimas Lietuvai "Baltarusiją pateikia kaip Rusijos dalį".

  Kaip tiksliai Vilnius ketina pervadinti Baltarusiją, Landsbergis nenurodė. Šiuo metu priimtas šalies pavadinimas lietuviškai yra Baltarusija, kas lietuviškai reiškia "Baltąją Rusiją".

  Sausio 7 dieną Valstybinė lietuvių kalbos komisija priėmė sprendimą išbraukti pavadinimą "Gruzija" iš oficialaus užsienio valstybių sąrašo.

  Komisijos sprendimu, pagrindinis (oficialiusis) šalies pavadinimas — Sakartvelas, Gruzija lieka tradicinis.

  Dar 2018 metų gegužės mėnesį prezidento, ministro pirmininko ir Lietuvos Seimo pirmininko atstovai paskelbė oficialiuose dokumentuose nuo šiol naudosiantys Gruzijos nacionalinį pavadinimą Sakartvelo. Prieš tai oficialiuose Užkaukazės valstybės dokumentuose jokia ES šalis nenaudojo jokio kito pavadinimo, išskyrus "Gruziją". Tačiau Lietuvoje manoma, kad Kaukazo respublikai šis pavadinimas buvo primestas sovietmečiu.

  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos