06:38 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rezoliucija šiek tiek skiriasi nuo pirmosios versijos, tačiau pats apkaltos straipsnis ir reikalavimai liko tie patys

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. CNN televizijos kanalas pirmadienį paskelbė rezoliucijos dėl apkaltos Donaldui Trampui tekstą, kuris bus pateiktas Atstovų rūmams, rašo RIA Novosti.

  Dokumentu reikalaujama paskelbti apkaltą ir uždrausti Trampui ateityje dalyvauti bet kokiuose rinkimuose. Rezoliucija šiek tiek skiriasi nuo pirmosios versijos, kurią anksčiau paskelbė jos autoriai Kongreso nariai Deividas Sisilinas (David Cicilline), Džeimis Raskinas (Jamie Raskin) ir Džeroldas Nadleris (Jerrold Nadler), tačiau pats apkaltos straipsnis ir reikalavimai liko tie patys.

  Straipsnis pavadintas "Maišto kurstymu".

  "Donaldas Trampas nusipelno apkaltos ir teismo, nušalinimo nuo pareigų ir draudimo užimti ir naudotis bet kokia JAV garbės pozicija, pasitikėjimu ar uždarbiu", — sakoma dokumente.

  JAV Kongreso Atstovų rūmų atstovas Džordžas Makgovernas (George McGovern) sakė tikintis, kad rezoliucija bus pateikta Atstovų rūmams trečiadienį arba ketvirtadienį.

  Sausio 6 d., kai Kongresas patvirtino prezidento rinkimus, Trampas Vašingtone surengė mitingą savo šalininkams ir paragino juos eiti link Kapitolijaus.

  Po to minia apgulė Kapitolijų, kur vyko Kongreso posėdis, įsiveržė į pastatą ir sukėlė jame pogromą. Šiuo metu yra žinomos penkios aukos. Kapitolijaus pastate buvo nušauta oro pajėgų veteranė, taip pat mirė sužeistas policijos pareigūnas. Dar trys žmonės mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu.

  Kongreso demokratų lyderiai pareiškė, kad yra pasirengę pradėti apkaltą Trampui dėl tariamo neramumų kurstymo. Du Trampo kabineto sekretoriai protestuodami atsistatydino. Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas sakė, kad Trampas nesugeba vykdyti savo pareigų.

  Tegai:
  apkalta, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos