14:00 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos politinė klasė daro viską taip pat, kaip ir ankstesniais metais, o valdžios požiūris į karinio biudžeto paskirstymą nuo to laiko nepasikeitė, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad po šio skandalo tuo metu valdę socialdemokratai ne tik pralaimėjo rinkimus 2016 metais, bet ir nusirito iki "politinių marginalų". Pasak eksperto, visi viešųjų pirkimų skandalo padariniai Krašto apsaugos ministerijai buvo numatyti dar 2016 metais.

  "Šis teismo sprendimas negali turėti jokių reikšmingų padarinių, nes visos pasekmės jau pasiektos. Tarp šių pasekmių, be socialdemokratų marginalizacijos, yra ir Lietuvos Respublikos gynybos programos diskreditavimas... Jau tada, 2016 metais, šis skandalas su viešaisiais pirkimais tapo akivaizdus įrodymas, kad galutinis tikslas padidinti Lietuvos karines išlaidas, priartinant jas prie dviejų ar daugiau procentų BVP, yra ne įsipareigojimų vykdymas NATO viduje ir ne Rusijos "invazijos" baimė, bet ta pati banali korupcija", — sakė jis.

  Nosovičiaus teigimu, nepaisant skandalo, gynybos politika nebuvo peržiūrėta ir šiuo metu Lietuvos politinė klasė daro viską taip pat, kaip ir ankstesniais metais.

  "Visa Lietuvos politinė klasė darė ir toliau apsimes, kad ši istorija buvo konkrečių KAM atstovų korupcijos atvejis. O politinį komponentą riboja tik buvusio [KAM ministro Raimundo] Karoblio ir socialdemokratų atsakomybė, ir tai tęsis iki kito skandalo su kitais "auksiniais šaukštais", kuris, manau, labai tikėtinas, nes per šiuos penkerius metus Lietuvos elito požiūris į karinio biudžeto paskirstymą nepasikeitė", — apibendrino jis.

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė negaliojančiu Krašto apsaugos ministerijos ir privačios bendrovės "Nota Bene" (dabar vadinamos "Saugu LT") 2014 metais sudarytą virtuvės reikmenų pirkimo sandorį.

  Prekių pirkimas kariuomenei žiniasklaidoje buvo vadinamas "auksiniais šaukštais". Tada Lietuvos krašto apsaugos ministerija nusipirko kelis kartus brangesnius virtuvės reikmenis nei rinkoje. Sutarties vertė siekė apie 174 tūkstančius eurų.

   

  Tegai:
  auksiniai šaukštai, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos