18:32 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies Užsienio reikalų ministerija kreipsis į VLKK su prašymu įvertinti siūlymą ir pradėti pavadinimo patikslinimo procedūrą

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Antradienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gavo Svetlanos Tichanovskajos laišką, kuriame raginama pakeisti oficialų Baltarusijos pavadinimą lietuvių kalba, rašo URM spaudos tarnyba.

  Svetlana Tichanovskaja laiške pažymėjo, kad pakeitus pavadinimą, "Lietuva išreikštų pagarbą mūsų kaimynės suverenumui, palaikytų baltarusių tautos kalbinę ir kultūrinę tapatybę".

  "Belarus — reiškia "Baltoji Rusia", o ne Rusija. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kreipsis į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją su prašymu įvertinti siūlymą ir pradėti pavadinimo patikslinimo procedūrą", — sakė užsienio reikalų ministras.

  Sausio 7 dieną Valstybinė lietuvių kalbos komisija priėmė sprendimą išbraukti pavadinimą "Gruzija" iš oficialaus užsienio valstybių sąrašo.

  Komisijos sprendimu, pagrindinis (oficialusis) šalies pavadinimas — Sakartvelas, Gruzija lieka tradicinis.

  Dar 2018 metų gegužės mėnesį prezidento, ministro pirmininko ir Lietuvos Seimo pirmininko atstovai paskelbė oficialiuose dokumentuose nuo šiol naudosiantys Gruzijos nacionalinį pavadinimą Sakartvelo. Prieš tai oficialiuose Užkaukazės valstybės dokumentuose jokia ES šalis nenaudojo jokio kito pavadinimo, išskyrus "Gruziją". Tačiau Lietuvoje manoma, kad šaliai šis pavadinimas buvo primestas sovietmečiu.

  Dar šia tema

  Lietuva oficialiai patvirtino Gruzijos pavadinimą "Sakartvelas"
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija, Gabrielius Landsbergis, Ukrainos URM, Lietuva

  Svarbiausios temos