19:23 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar Lietuvoje niekas negali neigti oficialaus istorinių įvykių, vykusių 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje, aiškinimo, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Rusijos Baltistikos asociacijos prezidentas, ekonomikos daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad svarbu ne tai, kaip ši diena minima Lietuvoje, o svarbus Rusijos užsienio reikalų ministerijos vertinimas. Be to, jis mano, kad oficialus Vilnius nepaiso faktų.

  "Kodėl neigiama tai, kas akivaizdu? Nes pripažinti faktą, kad tai buvo lietuvių nacionalistų provokacija prieš Lietuvos žmones, reiškia sunaikinti egzistuojančią Lietuvos valstybingumo sampratą. <...> Lietuvoje dabar niekas negali paneigti to istorinių įvykių aiškinimo, kai jie vertinami kaip sovietinės armijos savivalė ir panašiai. Leiskite jums priminti, kad Lietuva buvo TSRS sudėtyje ir tuo metu nė viena pasaulio valstybė nepripažino Lietuvos nepriklausomybės", — sakė jis.

  Sausio 13-ąją Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną. Dėl koronaviruso šventė vyksta nuotoliniu būdu.

  Prezidentas Gitanas Nausėda Seime pasakė iškilmingą kalbą pagerbdamas 1991 metų sausio 13 dienos aukas. Pasak jo, šie įvykiai visada primins Lietuvos piliečiams, kad pilietinė jėga nebuvo fikcija.

  Be to, jis teigė, kad Vilnius netoleruos kitos šalies "grasinimų" Lietuvos teisėjams.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje

   

  Dar šia tema

  Rusijoje atidaroma nuotraukų paroda apie 1991 metų sausio įvykius Vilniuje
  COVID-19 sugadino šventę: Lietuva Sausio 13-osios įvykių 30-metį švenčia nuotoliniu būdu
  Tegai:
  aukos, Sausio 13-oji

  Svarbiausios temos