20:39 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)

  Opozicija nerimauja dėl to, kad Vyriausybė negali sudaryti skaidraus prioritetinio vakcinuotų žmonių sąrašo ir pirmiausia skiepijami tie, kurie turi skirtingus asmeninius ryšius

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Opozicinė Seimo frakcija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pakvietė sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį į Seimą išaiškinti skiepijimo nuo COVID-19 skaidrumo trūkumą šalyje, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Posėdis numatomas ketvirtadienį, 13:30, ir vyks Seimo Konstitucinėje salėje. Susitikimas bus transliuojamas YouTube. Taip pat pakviestos dalyvauti kitos Seimo opozicijos frakcijos.

  Opozicijai kelia nerimą tai, kad Vyriausybė kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos vadovu negali sudaryti skaidraus prioritetinio skiepytų žmonių sąrašo, o pirmiausia skiepijami ties, kurie turi asmeninių ryšių skirtingais lygmenimis, taip apeidami žmones, kuriems gresia pavojus ar kurie kovoja su koronavirusu.

  "Kasdienybe tapo žiniasklaidos pranešimai, kad skirtingose šalies vietose vakcinas nuo COVID-19 gauna aukštų politikų ar medicinos įstaigų vadovų šeimų nariai, kurie skiepijami ignoruojant eiliškumą ir tiesiog į paraštes nustumiant globos įstaigų gyventojus, sunkiai sergančius ligonius, kurie laukia jiems skirtos vakcinos dozės, kuri dažnam jų yra gyvybiškai svarbi", — teigia LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

  Politikė pabrėžia, kad žiniasklaidoje paskelbti faktai patvirtina, jog Dulkys negali užtikrinti tvarkos, o "gyvena tik garsiais pareiškimais apie skaidrumą pasaulyje, besirūpindamas tik viešaisiais ryšiais, o ne tikru darbu".

  "Nusiplauti nuo atsakomybės ir apkaltinti buvusią valdžią šį kartą nepavyks. Ministras turi prisiimti atsakomybę. Jis jos bijojo leisdamas išmesti kas šeštą vakcinos dozę, jos bijo ir dabar, slėpdamasis už darbo grupių nugaros ir aiškindamas, kad bus atliekami tyrimai. Reikia ne tik tyrimų, reikia priimamų sprendimų — visi turime žinoti, kas keisis vakcinavimo reguliavime, kad tokios situacijos nepasikartotų. Į Lietuvą atvyko jau ketvirtoji vakcinų siunta, bet iki šiol nežinome, nei kaip vakcinos bus paskirstytos, ypač kai bus baigtos vakcinuoti rizikos grupės, nei to, ar jos tikrai pasieks žmones, kuriuos ir turi pirmiausiai pasiekti. Kaip galima pasitikėti ministru, kuris paskelbė turįs 130 punktų kovos su pandemija planą, tačiau to plano niekas ir niekada nematė? Drįstu manyti, kad to plano tiesiog nėra", — tęsė ji.

  Norkienė priminė atkeliavusią naują vakcinos partiją ir pažymėjo, kad nėra žinoma, kaip ji bus paskirstyta, ypač kai pasibaigs rizikos grupių skiepijimas. Ji taip pat abejojo, ar sveikatos apsaugos ministras apskritai turi kovos su pandemija planą, kurio "niekas niekada nematė".

  Ji teigė, kad opozicija turi daug klausimų Dulkiui, kadangi visuomenė nemato pasirengimo skiepytis COVID-19 ženklų, tampa visiškai neaišku, kaip bus vykdoma visuotinė vakcinacija.

  Skandalas Šilalėje

  Anksčiau Šilalėje kilo skandalas dėl to, kad "Ambulanso" vadovas ir jo šeima kartu su greitosios medicinos pagalbos darbuotojais buvo paskiepyti nuo COVID-19.

  Pasak mero pavaduotojo Tado Bartkaus, nei slaugytoja, nei kas nors kitas nekontroliavo darbuotojų, kuriuos reikėtų skiepyti, sąrašo, tačiau "tiesiog atliko paskirtą darbą", neva todėl "Ambulanso" vadovas Ričardas Ūselis ir jo šeima tyliai pasiskiepijo ne eilės tvarka.

  Gavusi institucijos paaiškinimą, ministerija jį įvertins ir pateiks svarstyti Šilalės rajono savivaldybei. Atsižvelgiant į gautą informaciją, atsakymas taip pat gali būti siunčiamas teisėsaugos institucijoms.

  Prezidentas Gitanas Nausėda paragino kovoti su nepotizmu ir korupcija skiepijant. Jis mano, kad reikia rasti tinkamą pusiausvyrą tarp decentralizuoto skiepijimo ir kontrolės mechanizmo sukūrimo.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1174)
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos