07:14 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Anksčiau vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą rastos 804 neapskaitytos mirtys, dėl ko Petraičiui pasiūlyta trauktis iš užimamų pareigų

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį pareiškė, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio atsisakymas trauktis iš pareigų trukdo valdyti pandemiją. 

  Savaitės pradžioje NVSC direktorius Petraitis atsisakė trauktis iš savo pareigų. SAM pasiūlymą trauktis iš užimamų pareigų jis gavo, kai vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą rastos 804 neapskaitytos mirtys. 

  Šimonytė pareiškė, kad NVSC vadovas negali įgyvendinti jam skirtų užduočių.

  "Trukdo, kai žmonės negali įgyvendinti jiems iškeltų užduočių. Nenori suprasti, kad negali įgyvendinti jiems iškeltų užduočių, — tai čia aš be jokio referavimo į kažką asmeniškai. Bet, manau, kad tai yra bendrai problema. Dabar girdžiu bandymą mėtyti atsakomybę Sveikatos apsaugos ministerijai. Ministerija, be jokios abejonės, savo atsakomybę turi ir tam tikrus dalykus privalo nuspręsti. Ir kai kuriuos dalykus nuspręsti galėjo daug geriau", — pažymėjo Vyriausybės vadovė.

  Ji pabrėžė, kad už įstaigos darbo organizavimą pirmiausia atsako NVSC vadovas, ir klausimai, kurie susiję su įstaigos darbo organizavimu, pirmiausia yra keltini įstaigos vadovui. 

  "Net tais atvejais, kada įstaigos vadovui nepakanka išteklių tam darbui tinkamai organizuoti. Na, tikrai turi būti labai aišku, kad buvo dėtos visos pastangos, kad tie ištekliai atsirastų ir problemos būtų sprendžiamos. Man atrodo, mums šitų duomenų tikrai netenka daug matyti", — teigė Šimonytė. 

  Premjerė pažymėjo, kad jai Petraičio požiūris į jo atsakomybę už įstaigos darbo rezultatus "nepasirodė labai suprantamas". "Bet, žinoma, sprendimas yra ne mano, o SAM rankose. SAM turės vienaip ar kitaip šį klausimą išspręsti", — teigė ji.

  Po to, kai gauta informacija apie 804 neapskaitytas mirtis, SAM vadovas Arūnas Dulkys aptarė su Petraičiu problemas jo vadovaujamoje įstaigoje bei paprašė direktoriaus raštu pateikti paaiškinimus į tam tikrus klausimus. 

  Gavęs NVSC vadovo paaiškinimus, ministras pavedė SAM ekspertams vertinti ir pateikti siūlymus. Įvertinus SAM ekspertų pateiktus siūlymus, priimtas sprendimas pradėti tarnybinį patikrinimą dėl galimo NVSC vadovo tarnybinių pareigų pažeidimo.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1182)

  Dar šia tema

  COVID-19 sugadino šventę: Lietuva Sausio 13-osios įvykių 30-metį švenčia nuotoliniu būdu
  Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
  Petraitis nesutinka trauktis iš NVSC vadovo pareigų
  Dulkys pasiūlė NVSC vadovui atsistatydinti
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos