11:17 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministras pažymėjo, kad Lietuvai aktualus kai kurių šalių taikomas vilkikų vairuotojų COVID-19 testavimo klausimas, kurį svarbu koordinuoti ES lygiu

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos transporto komisare Adina Valean ir aptarė laisvą krovinių gabenimą transporto koridoriais Europoje tebesitęsiančios pandemijos metu, "Rail Baltica" projekto ir Mobilumo paketo įgyvendinimo klausimus.

  "Akivaizdu, kad pandemijos akivaizdoje Europa laisvo krovinių judėjimo per sienas trukdžius kaskart sprendžia pernelyg lėtai. Todėl aptarėme, kaip Lietuva su kaimyninėmis šalimis gali prisidėti koordinuodamos vežėjų klausimus bei sprendimus, ir pasiūlėme savo šalies visokeriopą paramą ir pagalbą", — Skuodžio žodžius cituoja Susisiekimo ministerija.

  Pasak ministro, Lietuvai aktualus kai kurių šalių taikomas vilkikų vairuotojų COVID-19 testavimo klausimas, kurį svarbu koordinuoti ES lygiu. Valean pokalbio metu pateikė pavyzdį, kuris, anot jos, kelia abejonių dėl būtino vilkikų vairuotojų testavimo.

  Pasak jos, JK ir Prancūzijos pasienyje buvo testuota 37 tūkst. vilkikų vairuotojų, tačiau iš jų tik 100-ui buvo nustatytas teigiamas koronaviruso testas. 

  "Tai sudaro labai nedidelį procentą ir parodo, kad vilkikų vairuotojai nėra viruso skleidėjai, todėl vairuotojų testavimo klausimą dar reikia gerai išdiskutuoti ir pagrįsti", — sakė eurokomisarė.

  Pokalbio metu eurokomisarė ir ministras akcentavo, kad projekto "Rail Baltica" įgyvendinimo pažanga yra strateginės svarbos uždavinys Lietuvai, visam regionui ir Europai. Šalys susitiko, kad ypač svarbu išlaikyti ES geležinkelių transporto jungčių projektams įgyvendinti numatytus papildomus 1,4 mlrd. eurų, siekiant "Rail Baltica" projektą užbaigti iki 2026 metų.

  "Visiškai palaikau Lietuvos poziciją šio projekto atžvilgiu ir viliuosi, kad Europos Parlamentas pritars Europos Komisijos siekiui spartinti šio projekto pabaigą", — nurodė Valean.

  Kalbant apie daug diskusijų ES šalyse sukėlusį Mobilumo paketą, pokalbio metu pažymėta, kad Europos Komisija yra įsipareigojusi atlikti poveikio vertinimą dėl Mobilumo paketo nuostatų, kuriomis įpareigojama kas 8 savaites grąžinti vilkikus į įmonės registracijos šalį. Ministras priminė, kad gindama Lietuvos vežėjų interesus Lietuva ir kitos 6 diskriminuojančiam Mobilumo paketui nepritarusios šalys pateikė ieškinius ES Teisingumo Teismui. 

  "Tikimės, kad atlikus vertinimą Europos Komisija pateiks atitinkamus pakeitimus. Nors tikslą gerinti vairuotojų darbo sąlygas visiškai palaikau, nauji ES tesės aktai negali prieštarauti ES bendros rinkos pamatiniams principams ir Europos žaliojo kurso tikslams", — pokalbio metu pažymėjo Skuodis. 

  Padėtis su vežėjais

  Anksčiau remjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybės sveikatos ekspertų taryba siūlo sugriežtinti vežėjų testavimą bei kontrolę ir taip sumažinti riziką, kad Jungtinėje Karalystėje mutavęs koronavirusas nepatektų į Lietuvą. Pasak jos, svarbu ieškoti sprendimų, kurie leistų sustiprinti kontrolę.

  Pernei JK buvo nustatyta pavojinga koronaviruso mutacija. Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba teigė, kad ši koronaviruso padermė plinta greičiau. Mutacija taip pat nustatyta pacientams Danijoje, Olandijoje ir Pietų Afrikoje.

  Mobilumo paketas

  Lietuva nepritaria Mobilumo paketo nuostatoms dėl privalomo vilkikų grąžinimo į įsisteigimo valstybę kas 8 savaitės ir dėl ilgojo poilsio kabinoje draudimo, taip pat dėl to, kad nenumatytas pereinamasis laikotarpis rinkai tinkamai sureaguoti ir reikiamai infrastruktūrai visose ES valstybėse narėse užtikrinti.

  Lietuvos nuomone, Mobilumo paketo nuostatos yra neproporcingos, diskriminuojančios Lietuvos vežėjus ir prieštaraujančios Europos žaliojo kurso tikslams.

  Dar šia tema

  Karoblis pareiškė apie būtinybę daugiau investuoti į karinį mobilumą ir infrastruktūrą ES
  Lietuva įteikė du ieškinius Europos teismui dėl Mobilumo paketo
  Tegai:
  ES, COVID-19, Mobilumo paketas, Lietuva

  Svarbiausios temos