02:21 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)

  Lietuvos prezidentas mano, kad šį klausimą turėtų spręsti ne tik ekspertai. Kita vertus, valstybės vadovas nenurodė, kaip galėtų skambėti naujasis kaimyninės šalies pavadinimas

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Reikėtų plačios ekspertų ir politikų diskusijos prieš nusprendžiant keisti lietuviškąjį Baltarusijos pavadinimą, sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai praneša "TASS".

  Pasak jo, šį klausimą galima pasvarstyti, "kaip galime kitaip vadinti Baltarusiją, nes tam tikros asociacijos mūsų kalboje su kita valstybe, be jokios abejonės, kyla".

  Kita vertus, prezidentas nenurodė, kaip galėtų skambėti naujasis kaimyninės šalies pavadinimas.

  "Tegu tai daro platesniu mastu ir specialistai, ir, žinoma, politikų vaidmuo turėtų būti ne paskutinis", — teigė jis.

  Šiuo metu oficialus valstybės pavadinimas lietuviškai — Baltarusijos Respublika. Pažodžiui išvertus, Baltarusija reiškia "Baltoji Rusia".

  Anksčiau buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja išsiuntė laišką Lietuvai su raginimu pakeisti oficialų jos šalies pavadinimą.

  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pažadėjo kreiptis į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją. VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis savo ruožtu teigė, kad komisija šio klausimo nesvarstys tol, kol pasikeis politinė padėtis kaimyninėje šalyje. Anot jo, Tichanovskajos prašymas gali sukurti "pavojingą precedentą", todėl derėtų palaukti.

  Be to, pasak Antanaičio, gali kilti klausimas, kodėl Lietuva pervadina tik vieną šalį, kai istoriškai Ukraina yra Raudonoji Rusia, o Rusija — Juodoji Rusia.

  Sausio 7 dieną Valstybinė lietuvių kalbos komisija priėmė sprendimą išbraukti pavadinimą "Gruzija" iš oficialaus užsienio valstybių sąrašo.

  Komisijos sprendimu, pagrindinis (oficialusis) šalies pavadinimas — Sakartvelas, Gruzija lieka tradicinis.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (563)
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, lietuvių kalba, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos