13:58 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pažymėjo, kad pirmą kartą sankcijos taikomos įmonei, esančiai respublikos teritorijoje, todėl perspektyvos vis dar neaiškios

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigė, kad nėra galimybės priimti sprendimų, kurie galėtų pakeisti situaciją aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose į gerąją pusę. Apie tai pranešė "TASS".

  Pasak Navickienės, vienintelė galimybė padėti įmonėje dirbusiems žmonėms — pasiūlyti kitą darbą.

  "Žinant, kad sankcijos kaip tokios bet kuriuo atveju Baltarusijos režimui yra pritaikytos pagrįstai ir mes neturėtume jų kvestionuoti, tačiau suvokdami, kad ta konkreti situacija Lietuvos įmonei atsiliepia Lietuvos žmonėms, galime tik pasiūlyti papildomą pagalbą ir tą darome", — sakė ji.

  Taip pat ministrė pabrėžė, kad Vyriausybė neturi galimybių atšaukti sankcijas, nes jas pritaikė ne Lietuva, o Europos Komisija.

  Anksčiau įstaigos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai. Apie 400 sanatorijos darbuotojų liko be pajamų.

  Šiuo metu Seime svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas Europos Sąjungos sankcijų paveiktos sanatorijos darbuotojams.

  Savo ruožtu Baltarusijos užsienio reikalų ministerija situaciją pavadino "aukščiausio lygio veidmainystės pavyzdžiu" ir pažymėjo, kad ne tik Baltarusijos piliečiams Lietuvoje taikomos sankcijos, bet ir daroma žala Lietuvos ekonomikai bei pačių lietuvių interesams.

  Dar šia tema

  "Belorus" sanatorijos darbuotojai kreipėsi pagalbos į Lietuvos valdžią
  Seimo komitetas nepritarė subsidijoms už prastovas "Belorus" sanatorijai
  "Kur žadėta gerovės valstybė": "Belorus" darbuotojai surengė akciją dėl ES sankcijų
  Tegai:
  Baltarusija, sankcijos, Lietuva

  Svarbiausios temos