09:55 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Priesaikos ceremonija turėjo įvykti gruodžio pabaigoje, tačiau dėl Grunskienės teigiamo koronavirusinės infekcijos testo ją teko atidėti

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Lietuvos Respublikos generalinė prokurorė Nida Grunskienė, iškilmingai prisiekusi Lietuvos valstybei, ketvirtadienį pradėjo eiti pareigas. 

  Šiandien Grunskienės priesaiką priėmė prezidentas Gitanas Nausėda.

  Генеральный прокурор Литвы Нида Грунскене приносит присягу президенту Гитанасу Науседе
  Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė generalinės prokurorės Nidos Grunskienės priesaiką

  Savo kalboje prezidentas pabrėžė, kad per pastaruosius penkerius metus Prokuratūra patyrė nemažai teigiamų permainų, tokių kaip prokurorų socialinių garantijų stiprinimas, institucijos darbo optimizavimas, teismams buvo perduota ne viena rezonansinė byla. Šių darbų tęstinumo šalies vadovas tikisi ir iš Grunskienės.

  "Grunskienei teks iššūkis kurti ateities Prokuratūrą, kuri pajėgtų tvirtai ir principingai stovėti viešojo intereso sargyboje ir taip prisidėtų prie teisingumo bei visuotinės gerovės Lietuvoje įtvirtinimo", — šalies vadovą cituoja Prezidentūra. 

  Šalies vadovo vertinimu, taip pat būtina siekti efektyvesnio baudžiamojo proceso, trumpinti pernelyg ilgus ikiteisminių tyrimų terminus, tobulinti ikiteisminio tyrimo veiksmų apskundimo tvarką. 

  Генеральный прокурор Литвы Нида Грунскене приносит присягу президенту Гитанасу Науседе
  Prezidentas Gitanas Nausėda ir generalinė prokurorė Nida Grunskienė

  Iš Prokuratūros taip pat tikimasi glaudesnio bendradarbiavimo su pagrindinėmis teisėkūros institucijomis ir didesnio dėmesio prokurorų kompetencijoms, visų pirma finansinių, korupcinių nusikaltimų ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje srityse, pažymėjo prezidentas.

  Gruodžio pabaigoje dėl Grunskienės teigiamo koronavirusinės infekcijos testo teko atidėti jos priesaikos ceremoniją. Todėl gruodžio 30 dieną planuotą jos priesaikos ceremoniją nuspręsta atidėti iki sausio vidurio.

  Генеральный прокурор Литвы Нида Грунскене приносит присягу президенту Гитанасу Науседе
  Prezidentas Gitanas Nausėda ir generalinė prokurorė Nida Grunskienė

  Vilniaus universitete teisininkės kvalifikaciją įgijusi Grunskienė nuo 2013 metų vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūrai. Ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei 10 metų — Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje. Naujoji generalinė prokurorė dalyvavo tiriant ne vieną rezonansinę bylą, palaikė valstybės kaltinimus teisiant organizuotas nusikalstamas grupuotes, vėliau specializavosi prekybos žmonėmis bylose.

  Grunskienė yra pelniusi ne vieną apdovanojimą už sėkmingą labai sudėtingų bylų tyrimą bei kitus įvertinimus ir padėkas už profesionaliai ir atsakingai atliktą darbą, 2013 metais kolegų buvo išrinkta "Metų prokurore".

  Dar šia tema

  Nausėda į generalinio prokuroro pareigas siūlo Nidą Grunskienę
  Seimas patvirtino naują generalinę prokurorę
  Seimas pritarė kandidatūroms į Apeliacinio teismo teisėjus
  Tegai:
  prokuratūra, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos