02:46 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Anot jos, Baltarusijos IT įmonių pasitraukimas į Lietuvą ir kitas šalis "daro spaudimą Lukašenkos režimui"

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Lietuvoje buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja paragino Europos Sąjungą įvesti tikslines ekonomines sankcijas Baltarusijos įmonėms, palaikančioms Aleksandro Lukašenkos režimą.

  Ji apie tai pranešė bendrojoje spaudos konferencijoje su Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite. Transliacija buvo paskelbta Lietuvos politikės Facebook puslapyje.

  "Mes prašome taikyti tikslines ekonomines sankcijas valstybinėms įmonėms, kurios yra šio režimo piniginės", — sakė Tichanovskaja.

  Ji tvirtina, jog baltarusiai nuolat prašo kreiptis į Europą, kad ši padidintų spaudimą šalies ekonomikai, nes "tai yra vienas geriausių būdų priversti režimą pasitraukti". Ji tvirtina, kad "žmonės vis tiek kenčia".

  Savo ruožtu Armonaitė pažadėjo, kad Lietuva prisijungs prie ekonominio spaudimo Baltarusijos režimui.

  Nėra nurodyta, kurios įmonės Baltarusijoje yra turimos omenyje.

  Tichanovskaja taip pat pareiškė, kad Baltarusijos IT įmonių pasitraukimas į Lietuvą ir kitas šalis "daro spaudimą Lukašenkos režimui". Tačiau ji tvirtina, kad visi verslai grįš namo, kai tik "viskas pasikeis".

  "Tai yra didelis spaudimas režimui, jis supranta, kad taip mokesčiai iškeliauja į kitas šalis. Šios IT kompanijos bėga dėl režimo. Jos grįš su malonumu, kai viskas Baltarusijoje bus pasikeitę. Jie nenori dirbti užsienyje, jie nori nešti naudą Baltarusijai", — sakė Armonaitė.

  Ministrė teigė, kad jei Seimas priims pataisas, tada atvykusiems į darbą Baltarusijos piliečiams bus lengviau gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

  Nuo protestų Baltarusijoje pradžios oficialus Vilnius, viliodamas aukštos kvalifikacijos specialistus, darė viską, kad baltarusiai galėtų lengviau patekti į Lietuvą.

  Interviu su Sputnik Lietuva ekonomistas, Naujosios visuomenės instituto Politinių ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas pažymėjo, kad IT "verslo skrydį" iš Baltarusijos į Baltijos šalis planuoja Vakarai. Jo nuomone, Baltarusijos specialistai ras ne "pasakų vitriną" Baltijos šalyse, o ekonomines ir socialines problemas.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Kad juos numalšintų, saugumo pajėgos naudojo specialią įrangą. Protesto akcijos tebevyksta. Teisėsaugos pareigūnai kalba apie protestų radikalėjimą Baltarusijoje, jų dalyvių skaičiaus sumažėjimą ir veiksmų persikėlimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

  Baltarusijos opozicija siekia tarptautinių sankcijų šalies valdžios institucijoms, tarp jų boikoto inicijavimo ar pasaulio ledo ritulio čempionato Minske atšaukimo, atitinkamų kreipimųsi siuntimo IIHF ir neatmetant derybų su nacionalinėmis federacijomis ir čempionatų rėmėjais.

  Tuo tarpu Vakarų šalys, ypač ES valstybės, įvedė asmenines sankcijas daugeliui Baltarusijos pareigūnų, apkaltindamos juos smurtu prieš protestuotojus ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimu. Lukašenkai taip pat taikomos sankcijas. Šiuo metu sąrašuose yra 88 asmenys ir septynios organizacijos.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)
  Tegai:
  Aušrinė Armonaitė, Svetlana Tichanovskaja, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos