03:05 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Pasak jos, kadangi prieš ją buvo pradėtos baudžiamosios bylos atliekant tarptautinę paiešką, jos grįžimui turėtų būti taikomos specialios garantijos

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Svetlana Tichanovskaja teigė, kad norint saugiai grįžti į respubliką, jai reikia tarptautinės bendruomenės ir, visų pirma, ESBO pagalbos.

  Po prezidento rinkimų į Lietuvą išvykusios Tichanovskajos iniciatyva Baltarusijoje buvo sukurta valdžiai perimti skirta Koordinacinė taryba. Prieš Tichanovskają ir Koordinacinės tarybos prezidiumo narius pačioje valstybėje iškeltos baudžiamosios bylos, tarp jų ir kaltinimai ekstremistinės grupės sukūrimu ir vadovavimu jai, siekiant antikonstitucinėmis priemonėmis užgrobti valstybės valdžią. Tichanovskaja buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  "Kartu su tarptautine bendruomene norėčiau rasti būdų, kaip saugiai grįžti į Baltarusiją. Kadangi prieš mane buvo pradėtos dvi baudžiamosios bylos su tarptautiniu ieškomųjų sąrašu, tai turėtų būti ypatingos mano grįžimo garantijos", — pirmadienį per internetinį susitikimą su ES ambasadoriais ESBO sakė Tichanovskaja. 

  Jos žodžiai pateikiami politikės tinklalapyje.

  Pasak Tichanovskajos, šiuo klausimu "mums reikia tarptautinės bendruomenės ir, visų pirma, ESBO pagalbos". Anot pranešimo, Tichanovskaja paragino tarptautines organizacijas "padėti organizuoti saugų grįžimą namo jai ir kitiems demokratinių jėgų lyderiams".

  Pranešime sakoma, kad internetinį susitikimą organizavo ES delegacija ESBO ir ES nuolatinė atstovė Rasa Ostrauskaitė. Tai ne pirmas Tichanovskajos susitikimas ESBO, ji jau kreipėsi į ESBO ambasadorius Vienoje lapkričio mėnesį, taip pat ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje, sakoma pranešime.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose, oficialiais šalies CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, kuriuos saugumo pajėgos slopino naudodamosi specialiomis priemonėmis ir specialia įranga. Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Dar šia tema

  Ieško kaltų: Baltarusija atsakė į Lietuvos pretenzijas dėl BelAE
  Baltarusija įvedė atsakomąsias sankcijas Europos Sąjungai
  "Sankcijų šabas": Baltarusija įvertino sanatorijos Lietuvoje situaciją
  Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą
  Tegai:
  ESBO, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos