15:28 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Politikas pabrėžė, kad jis tapo "pirmuoju prezidentu per kelis dešimtmečius, nepradėjusiu jokių naujų karų"

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Donaldas Trampas pasakė prezidento atsisveikinamąją kalbą, jos ištraukas paskelbė Baltieji rūmai.

  Būdamas valstybės vadovu Trampas teigė dar kartą patvirtinęs "šventą tiesą, kad Amerikoje valdžia yra atskaitinga žmonėms".

  "Mes padarėme tai, ką turėjome, ir daug daugiau", — sakė jis.

  Politikas pabrėžė, kad jis tapo "pirmuoju prezidentu per kelis dešimtmečius, nepradėjusiu jokių naujų karų".

  Jo administracija "atstatė jėgas" JAV ir "Amerikos lyderystę užsienyje", — sakė Trampas.

  "Mes įkvėpėme naują gyvybę savo aljansams (su kitomis valstybėmis — Sputnik). Ir sukvietėme kitas pasaulio šalis priešintis Kinijai kaip niekada anksčiau", — sakoma tekste.

  Jo nuomone, didžiausias pavojus, su kuriuo susiduria JAV, yra "nacionalinės didybės" ir pasitikėjimo savimi praradimas.

  "Amerika nėra kukli neryžtingų žmonių šalis, kuriuos reikia paslėpti ir apsaugoti nuo tų, su kuriais nesutariame", — pridūrė Trampas.
  Jis sakė, kad meldžiasi už Džo Baideno naujos administracijos sėkmę užtikrinant šalies saugumą ir klestėjimą. Kartu jis pažymėjo, kad jo politinis judėjimas yra kelio pradžioje.

  "Dabar, kai ruošiuosi trečiadienio vidurdienį perduoti valdžią naujai administracijai, noriu, kad žinotumėte, jog mūsų pradėtas judėjimas yra tik pradžia", — sakė jis.

  Trampas pakartojo pasmerkęs Kongreso šturmą, kuris įvyko sausio 6 dieną, po mitingo, kuriame jis kalbėjo. Nustatytos penkios aukos.

  "Visi amerikiečiai buvo pasibaisėję išpuoliu prieš mūsų Kapitolijų. Politinis smurtas yra išpuolis prieš viską, ką mes vertiname kaip amerikiečiai. Tai niekada neturėtų būti toleruojama", — sakė jis.

  Po riaušių Atstovų rūmai apkaltino Trampą sukilimo kurstymu. Dabar bylą nagrinės Senatas. Tuo tarpu sausio 20 dieną turėtų įvykti išrinkto JAV prezidento Džo Baideno inauguracija.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)
  Tegai:
  atsisveikinimo kalba, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos