14:53 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Prezidento vyriausiasis patarėjas mano, kad jeigu būtų susitarta bendrai ES lygiu, vakcinos sertifikatas turėtų būti skaitmeninis

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuva pritaria idėjai išduoti sertifikatus tiems, kurie persirgo COVID-19 ar yra paskiepyti nuo infekcijos ES šalyse, o tai patvirtintų, kad žmonės yra saugūs visuomenei, sakė Lietuvos prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

  "Europos Komisija kelia skiepų sertifikato idėją. Tai praminga idėja, nes tai galėtų užtikrinti informaciją ir jos apsikeitimą. Identifikuotų asmenis, kurie turi imunitetą ir yra paskiepyti ar galbūt persirgę. Tai leistų saugiau judėti tarp ES šalių sienų", — cituoja jį "TASS".

  Anot jo, jeigu būtų susitarta bendrai ES lygiu, vakcinos sertifikatas turėtų būti skaitmeninis, tai prisidėtų kontroliuojant viruso plitimą.

  Siūlymą sukurti bendrą vakcinos nuo koronaviruso sertifikatą, pripažintą visoje Europos Sąjungoje, pateikė Graikijos vyriausybė. Kaip pažymėjo Europos Komisijos atstovė spaudai Dana Spinant, tokių dokumentų įvedimas būtų "įprasta ir natūrali" medicinos priemonė, tačiau reikia įvertinti jos poveikį laisvam judėjimui.

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 173 tūkst. COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 113 tūkst. žmonių, serga daugiau nei 56,5 tūkst. pacientų. Nuo infekcijos mirė 2 554 žmonės.

  Vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio pabaigoje, pirma buvo skiepijami medicinos darbuotojai. 8 262 gyventojai jau yra visiškai paskiepyti.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1428)

  Dar šia tema

  SAM praneša, kad savivaldybėse skiriasi vakcinacijos pažanga
  "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
  COVID-19 Lietuvoje: per parą — beveik 1300 naujų atvejų
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos