17:59 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politikas pažymi, kad Lietuvai, kaip ir bet kuriai demokratinei valstybei, būtina moderni, skaidri ir stipri kairioji politinė jėga, todėl nuosekliai siekė partijos atsinaujinimo

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų pareigų. Apie tai jis  pranešė LSDP tarybai.

  Gintautas Paluckas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Dėkoju už rinkimų rezultatų įvertinimą. Prisiimu visą atsakomybę dėl pasiektų rezultatų ir susiklosčiusios padėties. Siekdamas užkirsti kelią tolimesniam partijos reputacijos visuomenės akyse menkinimui, priėmiau sprendimą atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų", — kreipimesi į LSDP tarybos narius rašo Paluckas.

  Politikas pažymi, kad Lietuvai, kaip ir bet kuriai demokratinei valstybei, būtina moderni, skaidri ir stipri kairioji politinė jėga, todėl nuosekliai siekė partijos atsinaujinimo.

  "Esu dėkingas komandai ir visiems partiečiams, mane rėmusiems ir mane kritikavusiems. Kartu mes labai svarbi jėga. Nuoširdžiai linkiu socialdemokratams įveikti iššūkius, atsigauti, sustiprėti ir susitelkti kairiosios darbotvarkės įgyvendinimui", — sako Paluckas.

  Pasak jo, skurdo, nelygybės, diskriminacijos įveikimas, visų žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimas kiekvienam žmogui — visa tai turėtų būti valstybės prioritetas.

  "Neabejoju, kad mes, socialdemokratai, ženkliai prie to prisidėsime", — teigia Paluckas.

  Politikas Socialdemokratų partijai vadovavo nuo 2017 metų gegužės mėnesio. 2019 metų pavasarį jis buvo perrinktas LSDP pirmininku antrai kadencijai.

  Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, jai priklauso 16,7 tūkst. narių.

  Savo ruožtu Paluckas sulaukė daug kritikos iš bendrapartiečių. Seimo narys Kęstutis Vilkauskas teigė, kad rinkėjams būtina pasakyti, kad LSDP pirmininkas atsistatydina, o pati partija pradeda naują atsinaujinimo kelią.

  Atsistatydinti Palucką ragino ir Vytenis Povilas Andriukaitis. Jis teigė, kad partijoje reikia imtis pertvarkos, nes partijos skyriai yra iškėlę ne vieną problemą ir į tai reikia atsižvelgti.

  Tuo tarpu daugelis partijos narių palaikė Palucką ir paragino nutraukti vidinius nesutarimus.

  Pernai spalį Seimo rinkimuose LSDP iškovojo 13 mandatų ir šiuo metu dirba Seimo opozicijoje. Partijos pirmininkas pralaimėjo rinkimus Utenos vienmandatėje konservatoriui Edmundui Pupiniui.

  Pergalę rinkimuose iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turi 32 mandatus. Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. 

  Dar šia tema

  Paluckas: nėra jokio racionalaus pagrindo tęsti karantiną
  "Supaleckėjęs": Pavilionis sukritikavo Palucką už pasisakymus dėl BelAE
  Paluckas sukritikavo Lietuvos valdžią dėl situacijos su "Belorus" sanatorija
  Tegai:
  socialdemokratai, Gintautas Paluckas

  Svarbiausios temos