14:09 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs Brandenburgo ministras pirmininkas Matiasas Placekas įsitikinęs, kad atėjo laikas permąstyti sankcijų politiką Maskvos atžvilgiu

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Vokietijos politikas, buvęs Brandenburgo ministras pirmininkas Matiasas Placekas (Matthias Platzeck) interviu RND žiniasklaidos grupei sakė apie tai, kaip svarbu atnaujinti abipusiai naudingus Maskvos ir Briuselio santykius.

  Jis ragina vienodomis sąlygomis pradėti kurti bendrą su Rusija saugumo architektūrą. Jei taip neatsitiks, Europa gali paskatinti šalį toliau suartėti su Kinija, sakė buvęs ministras pirmininkas.

  "Tada, jei JAV perrinks "neteisingą" prezidentą — o taip gali nutikti — mes, europiečiai, staiga galime atsidurti visiškai vieniši šiame pasaulyje", — paaiškino Placekas.

  Jo nuomone, ES šalys negalės išspręsti sudėtingų problemų, su kuriomis susiduria, be Rusijos dalyvavimo. Placekas nurodė, kad neatidėliotini klausimai yra klimato kaita, kova su terorizmu, pabėgėlių problema, saugumas Viduriniuose Rytuose ir nusiginklavimas.

  "Tarp mūsų ir Rusijos nėra vandenyno. Ir vien to pakanka tam, kad galėtume rūpintis santykių gerinimu", — sakė jis.

  Vokietijos politikas įsitikinęs, kad atėjo laikas permąstyti sankcijų politiką Maskvos atžvilgiu. Apribojimai, pasak jo, kenkia abiem pusėms, taip pat pablogėjo politiniai santykiai ir padidėjo karinės įtampos grėsmė.

  Dar šia tema

  Rusija turi išmokti pamoką, kurią Trampas praleido
  Ekspertas: Baidenas derėsis su Rusija iš stipriosios pozicijos
  "Mes jau kariaujame!": Ką prarado Rusija ir kas laukia po Trampo
  Tegai:
  Europa, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos