14:25 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Susitikimo metu Stoltenbergas dėkojo Landsbergiui už įsipareigojimą gynybai skirti daugiau nei du procentus BVP

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. NATO būstinėje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliu Landsbergiu. Apie tai pranešė Šiaurės Atlanto aljanso spaudos tarnyba.

  Šalys pasikeitė nuomonėmis apie organizacijos pasirengimą įveikti įvairius iššūkius.

  Генсек НАТО Йенс Столтенберг и министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис
  © Photo : NATO
  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

  Stoltenbergas padėkojo Landsbergiui už NATO kovinės grupės dislokavimą, kaip dalį aljanso buvimo Baltijos šalyse stiprinimo. Jis sakė vertinantis aktyvų Lietuvos politinį ir karinį vaidmenį NATO, taip pat Lietuvos įsipareigojimą gynybai skirti daugiau nei du procentus bendrojo vidaus produkto (BVP).

  Министр иностранных дел Литвы Габриэлюс Ландсбергис и генсек НАТО Йенс Столтенберг
  © Photo : NATO
  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

  Stoltenbergas ir Landsbergis taip pat aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione. NATO generalinis sekretorius išreiškė susirūpinimą dėl "tolesnio Rusijos karinės galios stiprinimo" Kaliningrade. Jis patvirtino, kad, nepaisant COVID-19, NATO atgrasymas ir gynyba Baltijos jūros regione ir toliau yra patikima ir veiksminga.

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai girdimi iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

  Встреча министра иностранных дел Литвы Габриэлюса Ландсбергиса и генсека НАТО Йенса Столтенберга
  © Photo : NATO
  Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo susitikimas

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti kuo daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų. Be to, Rusija ne kartą paneigė kaltinimus dėl bandymų paveikti rinkimus skirtingose ​​šalyse, o Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais".

  Tegai:
  Rusija, NATO, Jensas Stoltenbergas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos