10:48 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos URM vadovas pabrėžė būtinybę stiprinti spaudimą Aleksandro Lukašenkos "režimui" bei pristatė šalies pastangas "užtikrinti teisingumą" Baltarusijos opozicijai

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje ragino didinti spaudimą Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, praneša URM spaudos tarnyba. 

  Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja Paryžiuje atidarė seminarą apie padėtį Baltarusijoje. Renginyje buvo diskutuojama, kokios strategijos Europa turėtų laikytis Baltarusijos atžvilgiu ir kaip suteikti daugiau politinės paramos šios šalies opozicijai. 

  Kalbėdamas apie Europos Sąjungos veiksmus, ministras pabrėžė būtinybę stiprinti spaudimą Aleksandro Lukašenkos "režimui" bei pristatė Lietuvos pastangas "užtikrinti teisingumą" Baltarusijos opozicijai.

  Ministras Paryžiuje taip pat susitiko su Prancūzijos Europos reikalų ministru Klemanu Bonu (Clément Beaune). Susitikimo metu buvo aptarta padėtis Baltarusijoje, Europos atsakas į Astravo branduolinės elektrinės keliamus iššūkius, aktualiausi ES darbotvarkės klausimai.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Baltarusija iki šiol neįgyvendino 2018 metais ES ekspertų priimtų rekomendacijų dėl Astravo atominės elektrinės saugumo užtikrinimo, ir atkreipė dėmesį į būtinybę kaip galima greičiau įgyvendinti 2020 metų gruodį priimtas Europos Vadovų Tarybos išvadas dėl elektros importo apribojimų iš nesaugių branduolinių jėgainių. 

  Kalbant apie COVID-19 pandemijos suvaldymą, Landsbergis pabrėžė būtinybę užtikrinti skaidrų ir stabilų vakcinų tiekimą valstybėms narėms bei Europos Komisijos vaidmenį, užtikrinant vakcinas gaminančių kompanijų įsipareigojimų vykdymą, bei paragino neužmiršti ir ES kaimynystės šalių, padedant joms įsigyti vakcinas.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. 

  Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Dar šia tema

  Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
  Prezidentė Sveta, homofobija ir Lukašenkos režimas. Lietuva neturi jokių kitų problemų
  Ant kelių nepulsime. Lukašenka apibūdino Baltarusijos raidos vektorių
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos