13:15 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos delegacija pasiūlė organizuoti bevizį režimą Baltarusijos opozicijai, praneša buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus spaudos tarnyba

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Lietuva siūlo Europos Sąjungai parengti paramos priemonių paketą Baltarusijos opozicijai, įskaitant investicinius projektus ir bevizį įvažiavimą į ES. Apie tai praneša buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos oficiali svetainė.

  Ši tema buvo aptarta nuotolinės diskusijos "ES ir Baltarusija 2021 m.: kaip Europa planuoja išlaikyti Baltarusiją dienos darbotvarkėje ir toliau teikti politinę paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei?". Renginyje dalyvavo įvairių šalių atstovai, tarp jų — Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  "Lietuvos delegacija pasiūlė parengti paramos Baltarusijai paketą: bevizis įvažiavimas į ES, investiciniai projektai ir pagalba vykdant reformas", — sakoma pranešime.

  Pažymima, kad "dalyvaujančių šalių politikai išreiškė visišką solidarumą su Baltarusijos žmonėmis".

  "ES teiks paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei ir užtikrins, kad Baltarusijos tema būtų Europos šalių darbotvarkėje. ES šalys peržiūrės savo paramos Baltarusijai politiką ir nukreips ją pilietinei visuomenei", — praneša Tichanovskajos spaudos tarnyba.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. 

  Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją.

  Dar šia tema

  Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
  Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
  Tichanovskaja paprašė Estijos išplėsti sankcijas Baltarusijai
  Tichanovskaja paprašė ESBO pagalbos "saugiam atvykimui" į Baltarusiją
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos