10:41 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Būtent konservatorių partija turi respublikos valstybinės ideologijos monopolį, mano istorikas Vadimas Truchačiovas

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Lietuvos konservatoriai pateisina visus, kas kariavo su Sovietų Sąjunga, net jei tie žmonės užsiėmė žydų naikinimu, interviu Sputnik Lietuva pasakė istorikas Vadimas Truchačiovas.

  Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Lietuvoje kilo eilinis skandalas dėl valdančiosios frakcijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" nario, deputato Valdo Rakučio, kuris yra Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas, žodžių.

  Savo straipsnyje parlamentaras pareiškė, kad "Holokausto vykdytojų netrūko ir tarp pačių žydų". Be to, jis paragino "atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino dalį žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia".

  Konservatorių lyderis, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad partijos nario tekstas jį supykdė. Jis patikino, kad politiko nuomonė neturi nieko bendro nei su jo pozicija, nei su nuostatomis, kurias gina jo partija ar Vyriausybė. Į Rakučio pareiškimą aštriai sureagavo ir kiti politikai.

  Istorikas Vadimas Truchačiovas pareiškė, kad Lietuvoje kilęs skandalas pirmiausia kalba apie Lietuvos politikos lygį ir apie valdančiosios partijos deputatų lygį.

  "Tiesą sakant, būtent ši partija ("Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" — Sputnik) faktiškai turi Lietuvos valstybinės ideologijos monopolį. Visi kiti vienaip ar kitaip prie jų prisitaiko. Lietuvos politikams, visų pirma iš "Krikščionių demokratų" (TS-LKD) stovyklos, šis pasaulio vaizdas atrodo juodai baltas. Visi, kas kariavo su Sovietų Sąjunga, visi jie yra "balti", net jei jie užsiėmė žydų naikinimu, o lietuviai šioje srityje oi kaip pasižymėjo, atsižvelgiant į tai, kad žydų populiacija Lietuvoje buvo labai didelė. Tai tik nesugebėjimas, nenoras atskirti pelus nuo grūdų ir bandymas pristatyti pasaulį per tokią juodą ir baltą prizmę", — pasakė jis.

  Istorikas pridūrė, kad lietuviai masiškai užsiėmė žydų naikinimu ir, skirtingai nei vokiečiai, Baltijos šalių gyventojai niekada nesigailėjo dėl šio nusikaltimo.

  Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima sausio 27 dieną JT Generalinės Asamblėjos nutarimu. Ši data buvo pasirinkta todėl, kad šią 1945 metų dieną sovietų kariuomenė išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą.

  Holokaustas yra žydų persekiojimas ir masinis naikinimas nacistinės Vokietijos laikotarpiu. Holokausto metu žuvo 60 procentų Europos žydų ir daugiau nei trečdalis pasaulio žydų.

  Tegai:
  Lietuva, Holokaustas

  Svarbiausios temos