17:16 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialdemokratų teigimu, Rakučio vieši pareiškimai ir publikacijos, vertinant Holokaustą, žemina Seimą kaip instituciją, daro reputacinę žalą tarptautinėje erdvėje

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai kreipėsi į Seimo vadovybę prašydami konservatorių Valdą Rakutį nušalinti nuo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko pareigų.

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Sausio 27 dieną viešojoje erdvėje pasirodė Rakučio straipsnis apie žydų vaidmenį Holokauste. 

  "Juk Holokausto vykdytojų netrūko ir pačių žydų tarpe, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose", — rašė konservatorius.

  Socialdemokratų teigimu, Rakučio vieši pareiškimai ir publikacijos, vertinant Holokaustą, žemina Seimą kaip instituciją, daro reputacinę žalą tarptautinėje erdvėje.

  Kreipimesi į Seimo valdybą ir Seniūnų sueigą teigiama, kad Rakutis savo publikacijose dėl Holokausto kaltindamas ir žydų tautą platina vadinamąją "dvigubo genocido" teoriją, kuri tėra būdas rasti priežastį, kaip pateisinti tai, kas nepateisinama.

  Jame primenama, kad Rakutis viešoje publikacijoje painioja Holokausto ir genocido sąvokas, daro tai ne pirmą kartą, taip pat akcentuojama, kad viename interviu, būdamas išrinktu Seimo nariu, Rakutis sėjo abejones dėl lietuvių dalyvavimo Holokauste.

  Kreipimąsi pasirašė Seimo nariai Gintautas Paluckas, Dovilė Šakalienė, Algirdas Sysas, Linas Jonauskas, Orinta Leiputė.

  Anksčiau į Rakučio pareiškimą sureagavo ir konservatorius Emanuelis Zingeris, kuris paskelbė nusprendęs palikti Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją, taip pat paragino kolegą palikti jos pirmininko postą.

  Savo ruožtu konservatorių lyderis, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad partijos nario tekstas jį supykdė. Jis patikino, kad politiko nuomonė neturi nieko bendro nei su jo pozicija, nei su nuostatomis, kurias gina jo partija ar Vyriausybė.

  Holokaustas yra žydų persekiojimas ir masinis naikinimas nacistinės Vokietijos laikotarpiu. Holokausto metu žuvo 60 procentų Europos žydų ir daugiau nei trečdalis pasaulio žydų.

  Tegai:
  žydai, Seimas, Gintautas Paluckas

  Svarbiausios temos