11:51 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Peticija bus svarstoma Europos Parlamento komitetuose, o po svarstymo EP turėtų priimti rezoliuciją šiuo klausimu

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. "Sąjūdis prieš Astravo AE" pateikė peticiją Europos Parlamentui, rašoma sąjūdžio Facebook puslapyje.

  Peticiją inicijavo sąjūdžio atstovai. Ją pasirašė per 12 tūkstančių Lietuvos, Baltarusijos, kitų Europos šalių, taip pat JAV piliečių.

  Peticiją, kurios pilnas pavadinimas yra toks — "Dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės (pirmojo reaktoriaus) sustabdymo, šioje elektrinėje pagamintos elektros energijos importo į ES ar asocijuotąsias šalis uždraudimo ir Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklu paspartinimo" — iš viso pasirašė 12 073 piliečiai.

  Vienas iš peticijos iniciatorių, "Sąjūdžio prieš Astravo AE" valdybos pirmininkas Petras Auštrevičius, pažymėjo, kad tik bendri visos Europos pastangos duos vaisių ir garantuos, kad "Černobylis nepasikartos".

  "Branduolinis saugumas valstybių sienų nepripažįsta, tad peticiją pasirašė Baltarusijos, Lietuvos, kitų ES valstybių ir pasaulio šalių piliečiai. Turime ir galime peržengti likusias kliūtis, trukdančias veikti vieningai šios branduolinės grėsmės akivaizdoje", — sako Auštrevičius.

  Peticija dėl Astravo AE jau netrukus bus pradėta svarstyti Europos Parlamento komitetuose. Ją apsvarsčius, Europos Parlamentas priims rezoliuciją dėl Astravo atominės elektrinės.

  "Jei filmas "Černobylis" būtų buvęs rodytas Lietuvoje per tuos metus, galbūt šiandien turėtume milijoną parašų. Ir toliau reikalausim, tesvarsto, kad Astravo elektrinės vieta būtų pakeista anksčiau, negu įvyks didelė nelaimė", — sako "Sąjūdžio prieš Astravo AE" Garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

  Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl BelAE statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas išėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą. 

  Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. 2020 metų rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos. 

  Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja Baltarusijai priešišką retoriką. 

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Dar šia tema

  Šimonytė įvardijo sąlygą, pagal kurią galimas BelAE boikotas ES
  Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
  Ir apie Minską prisiminė: Landsbergis surengė pirmąją diskusiją su ES ambasadoriais
  Prašoma įvertinti su BelAE susijusios Kinijos įmonės dalyvavimą Lietuvos projektuose
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Astravo AE, Astravas

  Svarbiausios temos