11:22 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos "valstiečių" pirmininkas sakė, kad naujoji opozicija parodys, kokia gali būti "konstruktyvi opozicija" Seime

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Lietuvos Seimo opozicija netrukus suformuos "šešėlinę vyriausybę" ir savo veiklos programą, interviu Lietuvos žiniasklaidai sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

  Pasak jo, "šešėlinė vyriausybė" pateiks alternatyvius pasiūlymus į darbotvarkę.

  "Labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog mes dabar turime Vyriausybę, ji priima kažkokius neteisingus sprendimus arba sprendimų nepriima, bet, jeigu mes išrinktume kitus, tuos, kurie yra šešėlinės Vyriausybės atstovai, būtų kitaip. Tai yra normalus opozicijos-pozicijos darbas", — TASS cituoja Karbauskį.

  Anot "valstiečių" lyderio, tokios praktikos Lietuvos politiniame gyvenime anksčiau nebuvo. Jis pažymėjo, kad per pastaruosius tris dešimtmečius nebuvo "šešėlinio kabineto" ar "konstruktyvios opozicijos".

  "Buvo aiškiai pasakyta, kad tokių veiksmų daugiau ateityje nebūtų. Kad mes turėtume kažkaip išsiaiškinti viduje, išsiaiškinti, susitarti ir skalbinių į viešumą nenešti", — teigė jis.

  Kada programa bus parengta ir kas bus "šešėlinės vyriausybės" dalis, LVŽS lyderis nesakė, tik pažymėjo, kad šių klausimų sprendimas buvo atidėtas dėl kovos su pandemija.

  Dėl 2020 metų spalio mėnesio vykusių Seimo rinkimų Karbauskio partija gavo 32 mandatus ir užėmė antrąją vietą. LVŽS paskelbė apie savo ketinimą dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Lapkričio pabaigoje Karbauskis paliko Seimą, tačiau liko "valstiečių" partijos lyderiu. Jo vietą užėmė Asta Kubilienė.

  Karbauskis ne kartą viešai kritikavo įvairias naujųjų valdovų iniciatyvas. Visų pirma jis "paskelbė karą" konservatorių bandymams dekriminalizuoti mažų narkotikų dozių laikymą.

  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos