07:21 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (592)

  Lietuvos vyriausybės vadovė priminė, kad Vilnius palaiko ES sankcijas ir galimą jų griežtinimą prieš Minską

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja aptarė tolesnį Lietuvos palaikymą Baltarusijos opozicijai, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Politinių kalinių išlaisvinimas, represijų pabaiga, laisvi, demokratiški rinkimai — svarbiausi žingsniai, kurių reikalauja baltarusiai. To paties reikalauja Lietuva ir visas demokratinis pasaulis", — sakė ji.

  Šimonytė pažymėjo, kad Lietuva siekia dar labiau padidinti spaudimą Baltarusijai, taip pat palaiko galimą ES sankcijų sugriežtinimą.

  Premjerė priminė, kad Lietuva Baltarusijos opozicionieriams nemokamai išduoda nacionalines vizas ir politinį prieglobstį. Ieškoma būdų, kaip dar labiau supaprastinti migracijos procedūras ir palengvinti sąlygas Baltarusijos verslininkams persikelti į Lietuvą.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. 

  Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (592)
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Svetlana Tichanovskaja, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos