13:57 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (17)

  Lietuvos valstybinė įmonė ketina panaudoti "visus teisinius mechanizmus" ekonominėms pasekmėms sušvelninti

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" kreipėsi į Europos Teisingumo Teismą su prašymu panaikinti baudą už 19 kilometrų kelio atkarpos išardymą Latvijos kryptimi, praneša TASS.

  Latvijos geležinkelių bendrovės atstovas spaudai Tomas Digaitis pažymėjo, jog bendrovė ketina panaudoti visus teisinius mechanizmus, kad sumažintų baudos ekonomines pasekmes.

  2008 m. "Lietuvos geležinkeliai" išardė 19 kilometrų kelio atkarpą Latvijos kryptimi. Dėl to "Orlen Lietuva", valdanti vienintelę Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklą Lietuvos Mažeikių mieste, buvo priversta žiediniais maršrutais gabenti naftos produktus į Latvijos uostus arba naudotis Lietuvos Klaipėdos uostu.

  "Lietuvos geležinkeliai" pareiškė, kad ruožas buvo avarinės būklės ir nesaugus, su kuo visiškai nesutiko Latvija. Europos Komisija nusprendė, kad Lietuvos valstybinė įmonė konkurentą iš Latvijos krovinių gabenimo srityje pastatė į nepalankią padėtį.

  Už konkurencijos taisyklių pažeidimą "Lietuvos geležinkeliams" buvo skirta 27,8 milijono eurų bauda, ​​nors vėliau bauda buvo sumažinta iki 20 milijonų. Bendrovė taip pat turėjo atstatyti išardytas vėžes. Sąlyga buvo įvykdyta ir pirmieji traukiniai buvo paleisti 2020 metų vasarį.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (17)

  Dar šia tema

  Ekspertas: naujas geležinkelis tarp Baltarusijos ir Lietuvos visiškai neįmanomas
  "Lietuvos geležinkeliai" įsteigė krovinių kompaniją Ukrainoje
  "Lietuvos geležinkelių" pajamos praėjusiais metais sumažėjo 7%
  Tegai:
  Latvija, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva, ES

  Svarbiausios temos