06:20 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienas iš scenarijaus punktų numato, kad pašalinus visas kliūtis, aljansas turi "likviduoti Rusijos karius Kaliningrado srityje, kad apsaugotų Baltijos valstybes"

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Šiaurės Atlanto aljanso prevencinio smūgio prieš Kaliningrado sritį scenarijus numato keturių Rusijos armijos objektų sunaikinimą. Apie tai rašo "Overt Defense", remdamasis Amerikos karinio jūrų laivyno analitikos centro duomenimis

  Pagal šį scenarijų Lenkijos kariuomenė, NATO narė, turi neutralizuoti Rusijos balistines raketas "Iskander", kad Maskva negalėtų vykdyti "riboto branduolinio karo". Tam siūloma panaudoti Irako "Scud" R-17 sunaikinimo karo metu Persijos įlankoje patirtį. 

  Remiantis centro duomenimis, aljanso pajėgos taip pat sugeba padaryti žalą Baltijsko uosto infrastruktūrai ir ten esantiems Baltijos laivyno laivams. 

  Scenarijų autoriai Rusijos oro gynybos sistemas S-400 vadina pagrindine kliūtimi užgrobti Kaliningrado sritį. Jos apima didžiąją Lenkijos oro erdvės dalį ir kelia grėsmę bet kokiai NATO oro paramai, todėl reikia sunaikinti ir sistemas. Pasak eksperto, Lenkijos oro pajėgos dirba su šia problema, tačiau jos sprendimas "gali užtrukti". 

  Pašalinus visas kliūtis, aljansas turi "pašalinti Rusijos karius Kaliningrade, kad apsaugotų Baltijos valstybes". 

  Pasak straipsnio autoriaus, šioje operacijoje esminį vaidmenį atlieka greitis ir netikėtumas. Pradinės Lenkijos kariuomenės pozicijos puolant Kaliningrado sritį nėra lengvos. Rusijos pasienyje sutelktos pajėgos turės kirsti tankių miškų ir ežerų kupiną teritoriją. Greitame puolime turi dalyvauti geriausi Lenkijos kariniai daliniai, kurių skaičius yra 30 tūkstančių karių. Nepaisant to, Rusijos artilerijos perdislokavimas iš Gusevo miesto ir koncentruoti artilerijos smūgiai galėtų veiksmingai sulėtinti Lenkijos kariuomenės įsiveržimą prieš kertant sieną. 

  Paskutinis žingsnis link "lemiamos pergalės" ir "strateginių tikslų pasiekimo" bus likusių Rusijos jėgos elementų sunaikinimas regione. Nepaisant aprašyto scenarijaus, straipsnio autorius daro išvadą, kad šiuo metu visapusiškas karas Kaliningrado srityje yra mažai tikėtinas. 

  Amerikos žiniasklaida Kaliningradą vadina "NATO košmaru", o JAV ir aljanso atstovai ne kartą pranešė apie planus "užgrobti" regioną konflikto su Rusija atveju. NATO kariškiai pratybų metu praktikuoja Kaliningrado puolimą. 

  Rusijos karo ekspertai bet kokius NATO pareiškimus apie galimybę užgrobti šį šalies regioną be pasekmių vadino fantazijomis. Pasak karo mokslų daktaro Konstantino Sivkovo, konfliktas Baltijos šalyse ir teorinis Rusijos teritorijos praradimas sukels branduolinį karą, todėl samprotavimai apie jėgų pusiausvyrą regione iš tikrųjų neturi reikšmės. Pasak gynybos ministro Sergejaus Šoigu, šalis yra patikimai saugoma. 

  Dar šia tema

  Liūdna tiesa JAV. Kaip eskadrinis minininkas "Donald Cook" tapo puikiu taikiniu
  Stoltenbergas paragino sąjungininkus padidinti išlaidas gynybai dėl Rusijos "agresijos"
  Danija pripažįsta, kad Rusija vėl tapo supervalstybe
  Žiniasklaida: valdant Baidenui, Europa turės tris pagrindinius konfliktus su JAV
  Tegai:
  karas, Rusija, NATO, Baltijos šalys, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos