13:59 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Tichanovskaja savo paskyroje Twitter padėkojo Lietuvos prezidentui už jos nominavimą Nobelio taikos premijai

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nominavo buvusią kandidatę į Baltarusijos prezidentus Svetlaną Tichanovskają Nobelio taikos premijai.

  Apie tai Tichanovskaja pranešė savo paskyroje Twitter.

  "Tai neįtikėtina akimirka. Esu dėkinga prezidentui Nausėdai už tai, kad nominavo mane ir visus Baltarusijos žmones Nobelio taikos premijai. Tai nuostabi solidarumo su Baltarusija išraiška ir mūsų taikios kovos už laisvę, kuri įkvepia visą pasaulį nuo praėjusių metų rugpjūčio, pripažinimas", — parašė buvusi kandidatė į prezidentus.

  Kol kas Prezidentūra informacijos apie Tichanovskajos nominavimą nekomentavo.

  Nobelio taikos premija — kasmetinis apdovanojimas, kurį skiria Norvegijos parlamento išrinktas Norvegijos Nobelio komitetas. Tai viena iš šešių Nobelio premijų, skiriama nuo 1901 metų. Valstybių vadovai yra tarp tų žmonių, kurie gali siūlyti kandidatus Nobelio taikos premijai. Laureatus išrenka Norvegijos Nobelio komitetas. Visos pateiktos nominacijos laikomos slaptai 50 metų.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. 

  Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalavo naujų rinkimų, ragino ES didinti spaudimą Baltarusijos valdžiai, palaiko sankcijų sugriežtinimą. Be to, Lietuva Baltarusijos opozicionieriams nemokamai išduoda nacionalines vizas ir politinį prieglobstį.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Dar šia tema

  Tichanovskajos biuras pranešė apie Lietuvos pasiūlymą paremti opoziciją
  Tichanovskaja paprašė ESBO pagalbos "saugiam atvykimui" į Baltarusiją
  Tichanovskaja paprašė Estijos išplėsti sankcijas Baltarusijai
  Lietuva siekia padidinti spaudimą Baltarusijai, sakė Šimonytė
  Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Lietuva

  Svarbiausios temos