18:59 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Susidaro įspūdis, kad respublikos valdžia nori pripratinti gyventojus prie minties apie karo veiksmų neišvengiamumą, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos narys, korespondentas, MGIMO karinių-politinių tyrimų centro pagrindinis ekspertas Vladimiras Kozinas interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad nemato pagrindo statyti tiek daug poligonų Lietuvoje, nes neaišku, kokiu tikslu buvo pasirinkta vakarinė šalies dalis.

  "Deja, militarizmas visose trijose Baltijos šalyse vystosi dideliu greičiu ir įvairiomis kryptimis. Liūdniausia tai, kad jie pratina savo gyventojus prie minties apie neišvengiamus susirėmimus: karo veiksmų pradžią, svetimų teritorijų užgrobimą, teritorijos ir oro erdvės aprūpinimą Amerikos sunkiąja strategine aviacija, kurioje tikriausiai yra branduolinių ginklų ir kurių negalima patikrinti", — sakė jis.

  Lietuvos gynybos ministerija vakarinėje šalies dalyje nestatys karinio poligono. Įvertinus šiems tikslams skirtas teritorijas, paaiškėjo, kad dėl gamtinių ypatumų ten negalima vykdyti karinių pratybų.

  Tačiau respublika neatsisako pačios idėjos sukurti dar vieną poligoną. Artimiausiu metu bus paskelbtas konkursas dėl galimybių ištyrimo, siekiant nustatyti potencialias teritorijas.

  Gynybos ministerija norėjo šalies vakaruose pastatyti naują karinį poligoną. Ministerija vietos pasirinkimą siejo su "didėjančiomis Rusijos kariuomenės pajėgomis Kaliningrade".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva perka nereikalingus ginklus JAV karinės pramonės kompleksui pamaitinti
  Kitais metais NATO karinės pajėgos toliau patruliuos Lietuvos oro erdvėje
  Krašto apsaugos ministerija pasirašė susitarimus dėl trijų karinių stovyklų statybos
  Tegai:
  valdžia, Lietuva, karas

  Svarbiausios temos