20:51 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Zelenskio atstovė pareiškė, kad apribojimai yra susiję su neva patvirtintu šių kanalų finansavimu iš Rusijos. Ji nepateikė jokių įrodymų. Kremlius paneigė šį teiginį

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Lietuva ir Estija palaikė opozicinių televizijos kanalų "ZIK", "NewsOne" ir "112 Ukraine" blokavimą.

  Antradienį Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis įgyvendino Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl sankcijų taikymo "Opozicijos platformos — Už gyvybę" deputatui Tarasui Kozakui ir jo televizijos kanalams. Jiems buvo liepta nutraukti transliaciją. Televizijos kanalai šį sprendimą laiko "politiniu kerštu" ir žodžio laisvės pažeidimu šalyje.

  Lietuvos ambasada Ukrainoje sureagavo į blokadą.

  "Lietuva remia laisvą ir demokratinę Ukrainą, jos suverenitetą, teritorinį vientisumą ir Ukrainos pastangas apsiginti nuo Rusijos dezinformacijos ir hibridinės agresijos", — Twitter'yje pranešė diplomatinė atstovybė.

  Estijos ambasada Ukrainoje teigė "suprantanti ir palaikanti" veiksmus, kurių ėmėsi Ukrainos valdžia kovodama su priemonėmis, kurios tariamai nukreiptos "prieš jos nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą".

  Anksčiau Ukrainos prezidento atstovė spaudai Julija Mendel sakė, kad sankcijos "neturi nieko bendro su žodžio laisvės suvaržymais" ir yra susijusios su neva patvirtintu šių kanalų finansavimu iš Rusijos. Ji nepateikė jokių įrodymų. Savo ruožtu Zelenskis teigė, kad šį sprendimą priimti jam buvo nelengva. Pasak jo, Ukrainos valdžia "palaiko žodžio laisvę, bet ne propagandą, kurią finansuoja šalis agresorė".

  Maskva pasmerkė kanalams taikomas sankcijas. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad žiniasklaidos veiklos ribojimas ar uždraudimas prieštarauja tarptautinėms normoms. Jis taip pat paneigė tvirtinimus, kad Maskva palaikė kanalus.

  "Rusijos grėsmės" mitas

  NATO stiprina pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Tegai:
  televizijos kanalas, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos