05:50 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pažymėjo, kad Japonijos diplomatija leidosi įtraukiama į Lietuvos politinius žaidimus

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Japonijos pritarimas Lietuvos istoriniam revizionizmui gali neigiamai paveikti dvišalius Maskvos ir Tokijaus santykius, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Zacharova atkreipė dėmesį į bendrą Lietuvos ir Japonijos užsienio reikalų ministrų straipsnį Izraelio laikraštyje "The Jerusalem Post" apie japonų diplomatą Čiunę Sugiharą, kuris Antrojo pasaulinio karo pradžioje išgelbėjo tūkstančius žydų nuo nacių.

  "Deja, turime pripažinti, kad tokią svarbią progą — Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną — Lietuvos ir Japonijos ministrai panaudojo iškreiptai Antrojo pasaulinio karo įvykių, TSRS kaltinimų, kaip jie rašė, okupavus Lenkiją ir Baltijos šalis 1939–1940 metais, vizijai plėtoti", — cituoja jos žodžius TASS.

  Zacharova taip pat pridūrė, kad Japonijos diplomatija leidosi įtraukiama į Lietuvos politinius žaidimus.

  "Jei šiuo klausimu su Lietuva apskritai viskas aišku, tai Tokijaus istorinė trumparegystė yra itin netikėta. Mes norėtume perspėti kolegas iš Japonijos užsienio reikalų ministerijos, kad tolesnis solidarumas su Lietuvos istoriniu revizionizmu gali tapti dirgikliu mūsų dvišaliams santykiams", — sakė ji.

  Zacharova pridūrė, kad Rusijos ambasada Tokijuje jau pateikė išsamų komentarą šia tema, o Maskva tikisi, kad "Jerusalem Post" jį paskelbs.

  Holokaustas Lietuvoje

  Lietuvos politikai apskritai gana dažnai kaltina Tarybų Sąjungą, kurdami šalies, kuri esą "okupavo" Lietuvą, įvaizdį.

  Tuo tarpu, pasak "dvigubo genocido" teorijos šalininkų, žydų tauta buvo kalta dėl "sovietinės okupacijos" ir todėl holokaustas buvo arba pateisinamas, arba neišvengiamas.

  Interviu "Sputnik Lietuva" istorikas Vadimas Truchačiovas priminė, kad skirtingai nei vokiečiai, lietuviai neatgailavo dėl karo metu įvykdytų nusikaltimų, o dabartinė valdžia bando pateisinti žmones, dalyvavusius žydų naikinime.

  Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu vietinė žydų bendruomenė, kuri buvo laikoma viena didžiausių Europoje, buvo praktiškai sunaikinta. Žuvo apie 220 tūkstančių žmonių. Su naciais bendradarbiavę lietuviai dalyvavo žydų tautos naikinime.

  Tačiau Lietuvoje kai kurie nacių kolaborantai yra laikomi "nacionaliniais didvyriais", o Lietuvos valdžia jų nusikaltimų nepripažįsta.

  Tegai:
  Japonija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos