09:38 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Šalys aptarė galimą JAV paramą nepriklausomos žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės projektams Baltarusijoje, "ilgalaikės ekonominės paramos Baltarusijai programas", taip pat oficialų Tichanovskajos vizitą JAV ir susitikimų programą

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos lyderė, buvusi kandidatė į šalies prezidentus Svetlana Tichanovskaja aptarė su Džiule Fišer (Julie Fisher), paskirta JAV ambasadore Minske, taškines Baltarusijos valdžios institucijoms skirtas sankcijas ir jos vizitą į JAV, kuris atidėtas dėl pandemijos, praneša buvusios kandidatės spaudos tarnyba.

  2020 metų gruodžio pabaigoje Fišer buvo prisaikdinta kaip JAV ambasadorė Baltarusijoje, tačiau ji dar neatvyko į Minską. Šalies ambasadoms vadovauja patikėtiniai, po to, kai 2008 metais JAV ir Baltarusija abipusiškai atšaukė ambasadorius. Šią savaitę Fišer Varšuvoje susitiko su Baltarusijos opozicijai atstovaujančios Koordinacinės tarybos prezidiumo nariu Pavelu Latuška, kad aptartų politinę krizę respublikoje ir galimą Vašingtono paramą. Ketvirtadienį ji susitiko su Tichanovskaja, apie pokalbio detales nepranešta.

  "Džiuli Fišer lankosi Vilniuje, vasario 4 dieną ji susitiko su Svetlana Tichanovskaja, taip pat su Tichanovskajos biuro tarptautinių ryšių skyriumi", — rašoma spaudos tarnybos "Telegram".

  Kaip pažymima pranešime, susitikime šalys aptarė kalinių, kuriuos žmogaus teisių aktyvistai pripažino politiniais, paleidimo klausimą. Pažymima, kad buvusi kandidatė "paragino JAV imtis skubių priemonių kaliniams paleisti".

  Be to, Tichanovskaja ir Fišer aptarė, kaip efektyviau įgyvendinti JAV priimtą "Baltarusijos demokratijos aktą" ir ESBO Maskvos mechanizmą.

  "Tichanovskaja atkreipė dėmesį į taškinių sankcijų prieš įmones, organizacijas ir "pinigines" [verslininkų, kuriuos opozicija laiko artimus dabartiniam prezidentui — Sputnik], Lukašenką, poreikį. Tichanovskajos teigimu, JAV turėtų dirbti kartu su Didžiąja Britanija, ES ir Kanada", — sakoma pranešime.

  Taip pat šalys aptarė galimą JAV paramą nepriklausomos žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės projektams Baltarusijoje, "ilgalaikės ekonominės paramos Baltarusijai programas", taip pat oficialų Tichanovskajos vizitą JAV ir susitikimų programą. "Vizitas kol kas buvo atidėtas dėl pandemijos", — rašoma pranešime.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja. Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Apie aktyvų neigiamą Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja sudalyvavo "Liublino trikampio" susitikime
  Lietuvos prezidentas nominavo Tichanovskają Nobelio taikos premijai
  Politologas: Lietuva tikisi, kad Tichanovskaja grąžins išėjusį Baltarusijos tranzitą
  Tegai:
  JAV, sankcijos, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos