23:25 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  NSGK vadovas eilinį kartą Vašingtoną pavadino Lietuvos "saugumo garantu" ir pagrindiniu sąjungininku gynybos srityje

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas su JAV Atstovų rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku Adamu Smitu (Adam Smith) aptarė bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus. Apie tai jis rašė savo "Facebook" paskyroje.

  Politikas eilinį kartą Vašingtoną pavadino Lietuvos "saugumo garantu" ir pagrindiniu sąjungininku gynybos srityje. Jo nuomone, amerikiečių buvimas šalyje yra "pagrindinis atgrasymo veiksnys".

  "Palaikome JAV lyderystę NATO ir nematome jokių alternatyvų šiam aljansui, o bet kokie bandymai juos kurti europiniu lygiu mano įsitikinimu tik susilpnintų Baltijos regiono ir visos Europos saugumą. Mūsų nacionalinis interesas, kad JAV ir toliau išliktų ne tik viso laisvo pasaulio lydere, bet ir didžiausia galybe pasaulyje", — rašė Seimo narys.

  Kasčiūnas priminė, kad Lietuva skiria 2 proc. BVP krašto apsaugai ir planuoja padidinti finansavimą iki 2,5 procento.

  "Lietuvos prioritetas įsigijimus krašto apsaugos srityje visų pirma vykdyti iš JAV gynybos pramonės, kuri yra šiuolaikiškiausia pasaulyje", — sakė jis.

  Politikas išreiškė viltį, kad Amerikos karių dalyvavimas NATO rytų flange tik sustiprės, taip pat paskelbė apie savo pasirengimą priimti JAV karius Lietuvoje.

  Pasak Kasčiūno, Smitas buvo paprašytas atkreipti dėmesį į Baltijos saugumo iniciatyvos svarstymą Kongrese, kuri apima ženklias investicijas į Baltijos valstybių karinius pajėgumus, gynybos infrastruktūrą, ir paremti siūlymus, kad ši iniciatyva būtų įtraukta į JAV biudžeto ir nacionalinės gynybos įstatymus.

  "Taip pat informavau apie tai, kad Lietuva (ir tam Seimo NSGK skiria ypatingą dėmesį) ribos komunistinės Kinijos investicijas į strateginius objektus, nebus net diskusijos apie Kinijos kompanijų dalyvavimą diegiant 5G ryšį bei dirbsime ranka rankon su JAV šioje srityje", — pridūrė politikas.

  Požiūris į Kinijos investicijas

  Anksčiau Kasčiūnas Kiniją įvardijo kaip vieną pagrindinių iššūkių ir "grėsmių" šiais metais Lietuvai. Kaip teigė konservatorius, "Lietuvos interesai sutampa su JAV saugumo interesais, todėl santykiai su Kinija turi būti vertinami atitinkamai".

  Kinijos kompanijos keletą kartų buvo įvardijamos kaip "grėsmė nacionaliniam saugumui". Šios savaitės pradžioje Lietuvos asociacija "Sąjūdis prieš Astravo AE" paprašė NSGK įvertinti energijos perdavimo bendrovės "Litgrid" organizuotą konkursą ir vienos, susijusios su Kinija, įmonės dalyvavimą strateginiuose energetikos projektuose Lietuvoje.

  Kaip anksčiau pažymėjo interviu Sputnik Lietuva sinologas, profesorius, Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Orientalistikos mokyklos vadovas Andrejus Karnejevas, Baltijos šalys bando įtikti JAV, kurios konkuruoja su Kinija. Todėl jau ne pirmą kartą Lietuvoje neigiamai kalbama apie Kinijos kompanijas ir apskritai Pekino politiką.

  Mitas apie "Rusijos grėsmę"

  Pareiškimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai pateikia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų susitelkimo Europoje.

  Tegai:
  kariai, Europa, Laurynas Kasčiūnas, Lietuva

  Svarbiausios temos