10:39 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, paskelbta, kad kai kurie Lietuvos parlamentarai "imsis kai kurių Baltarusijoje areštuotų žmonių globos"

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Seimo Užsienio reikalų komitetas išplatino pareiškimą "Dėl veiksmų solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis", rašoma Seimo pranešime.

  Заседание Комитета Сейма по иностранным делам
  Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis

  Lietuvos parlamentarai paragino visuomenę prisijungti prie solidarumo su Baltarusija kampanijos ir palaikyti protestus prieš prezidento rinkimų "klastojimą".

  Visų pirma Užsienio reikalų komitetas kreipėsi į visus Lietuvos gyventojus skatindamas 2021 metų vasario 7 dieną "parodyti solidarumą su baltarusiais iškeliant baltas-raudonas-baltas vėliavas, uždegant žvakutes prie Baltarusijos Respublikos ambasados ar skiriant lėšų žmogaus teisių gynimu Baltarusijoje besirūpinančioms organizacijoms".

  "Komitetas taip pat pakvietė Vilniaus miesto savivaldybę apsvarstyti galimybę įamžinant baltarusių kovas ir jose žuvusius asmenis suteikti simbolinį pavadinimą gatvei ar skverui", — sakoma pranešime.

  Be to, paskelbta, kad kai kurie Lietuvos Seimo nariai globos Baltarusijoje sulaikytus asmenis.

  Заседание Комитета Сейма по иностранным делам
  Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis

  Anksčiau Lietuvos prezidentas pateikė Tichanovskajos kandidatūrą Nobelio taikos premijai.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas daro prielaidą, kad Lietuva tikisi, jog jei Tichanovskaja taps Baltarusijos vadove, ji grąžins Lietuvai prarastą krovinių srautą ir atstovaus ne Baltarusijos piliečių, o Vilniaus interesams.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskaja įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip teigė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Tegai:
  Baltarusija, Seimas

  Svarbiausios temos