19:40 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Spaudos konferencijoje Borelis, kalbėdamas apie situaciją su žurnalistais Latvijoje, išreiškė viltį, kad procesas prieš juos bus svarstomas laikantis teisės principų

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. ES vyriausiasis atstovas užsienio ir saugumo politikos klausimais Žozepas Borelis neišreiškė jokio "gilaus susirūpinimo" žmogaus teisėmis, žodžio laisve, kalbant apie rusakalbių žurnalistų padėtį Latvijoje, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Vizito Maskvoje metu ES vyriausiasis atstovas vedė derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Spaudos konferencijoje Borelis, kalbėdamas apie situaciją su žurnalistais Latvijoje, išreiškė viltį, kad procesas prieš juos bus svarstomas laikantis teisės principų.

  "Nėra "gilaus susirūpinimo" žmogaus teisėmis, žodžio laisve. Apskritai šiuo klausimu nekyla jokių abejonių. Maloningas teisingumo lūkestis. Taip atsakysime į visas jų pretenzijas: būkit tikri, įvykdysime procesą, laikydamiesi teisėtumo principo ir gerbdami pagrindines piliečio teises bei laisves", — savo Facebook puslapyje rašė Zacharova.

  Rusakalbiai latvių žurnalistai, tarp jų ir tie, kurie bendradarbiauja su portalais "Baltnews" ir "Sputnik Latvija", apkaltinti pagal straipsnį dėl ES sankcijų režimo pažeidimo, pas juos atliktos kratos, jie turėjo pasirašyti pasižadėjimą neišvykti iš šalies. Kaltinimai pareikšti pagal Latvijos baudžiamojo įstatymo 84 straipsnį — ES sankcijų režimo pažeidimas, taikoma bausmė nuo piniginės baudos iki įkalinimo.

  Agentūros "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" yra susijusios su žiniasklaidos grupe MIA "Rossija segodnia". Tuo tarpu Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o bendradarbiauja tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai. 

  Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu.

  Rusijos URM pažymėjo, kad sankcijos yra asmeninio pobūdžio, taikomos generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiselevui ir negali būti taikomos visiems, kas bendradarbiauja su žiniasklaidos kontroliuojančiąja bendrove. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusija tikisi, kad po Borelio vizito į Maskvą santykiai su ES pagerės
  Putinas neketina susitikti su į Maskvą atvykusiu Boreliu
  Tegai:
  Sputnik Latvija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos