14:31 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)

  Anksčiau Maskvoje viešintis ES diplomatijos vadovas pareiškė viltį, kad Europos vaistų agentūra rekomenduos patvirtinti rusišką vakciną ir ES

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuva neplanuoja įsigyti rusiškos vakcinos "Sputnik V", nes jos nėra patvirtinusi Europos vaistų agentūra, penktadienį per spaudos konferenciją pareiškė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  Atsakydama į žurnalistų klausimą apie rusišką vakciną, ministrė pažymėjo, kad jos Lietuva įsigyti neketina.

  "Ne, neplanuojame, nes ši vakcina nėra registruota jokioje Europos Sąjungos šalyje ir EMA (Europos vaistų agentūra — red.) tikrai nėra vertinusi jos", — spaudos konferencijoje teigė  Šimonytė.

  Anksčiau penktadienį Maskvoje viešintis Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis pareiškė viltį, kad Europos vaistų agentūra patvirtins Rusijoje sukurtos vakcinos "Sputnik V" efektyvumą ir artimiausiu laiku ji bus naudojama ES. Jis taip pat "Sputnik V" vakciną pavadino "gera žinia žmonijai".

  Vakcina Sputnik V
  © Sputnik / Сергей Аверин

  Žurnalistams paklausus, ar Lietuva tokiu atveju įsigytų rusišką vakciną, premjerė atsakė, kad nenori vadovautis prielaidomis.

  "Atsiprašau, bet negaliu vadovautis prielaidomis, todėl, kad EMA sprendžia dėl to, kokia vakcina turi būti patvirtinta, o ne ponas Borrelis. Ir daugiau komentarų negu pasakiau šia tema nebus, nes tikrai "Sputnikas" nėra ta vakcina, kurią mes esame įtraukę į savo vakcinavimo portfelį", — sakė Šimonytė.

  Pernai rugpjūtį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

  Mokslinis žurnalas "The Lancet" neseniai paskelbė klinikinių tyrimų trečiojo etapo "Sputnik V" rezultatus, patvirtindami jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Trečiajame klinikinių tyrimų etape "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas buvo aukštas — vakcinos efektyvumas buvo 91,6 %. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų.

  Rusijos tiesioginių investicijų fondas sausio mėnesį pateikė prašymą įregistruoti "Sputnik V" vakciną ES. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)

  Dar šia tema

  Per parą Lietuvoje nustatyti 654 nauji COVID-19 atvejai
  Lietuvoje nacionaliniu mastu bus pradėti COVID-19 mutacijų tyrimai
  Žiniasklaida: Vakarus nustebino Rusijos vakcina "Sputnik V"
  Graikijos laikraštis paragino vyriausybę skubiai įsigyti "Sputnik V"
  Tegai:
  Lietuva, Sputnik V, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos