11:55 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Lingė pareiškė, kad prieš du mėnesius Airija buvo rodama kaip pavyzdys, tvarkantis su antrąja koronaviruso banga

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Buvęs buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė paprašė tautiečių pakentėti nepatogumus dėl karantino ir palygino situaciją su koronavirusu Airijoje.

  Pasak jo, žvelgiant į Airiją, galima pamatyti trečiąją pandemijos bangą. Politikas priminė, kad gruodį ši šalis, priešingai, buvo paminėta kaip kovos su antrąja banga pavyzdys, kai ten buvo atidaryti barai, restoranai, kirpyklos, parduotuvės, o metų pabaigoje ribojimai buvo dar labiau sušvelninti.

  Kartu Lingė pažymėjo, kad jei paralelių su šių dienų diskusijomis Lietuvoje mažoka, tai galima priminti, jog Airijoje politikų priimtiems gruodžio atlaisvinimams prieštaravo Airijos nacionalinės sveikatos apsaugos ekstremaliųjų situacijų komanda (NPHET) rekomendavusi laikytis griežtesnių ribojimų.

  "Suprantu, kad sunku, bet gali būti ir sunkiau. Kiekviena niūri karantino diena sekina kantrybę, bet pastangos išlaikyti šaltą protą ir pasitikinčias širdis — dabar itin svarbu", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Dabar Airijoje bendras COVID-19 atvejų skaičius viršija 200 tūkst., mirė 3 586 žmonės. Šalis rekomenduoja laikytis griežtesnių apribojimų.

  Lietuvoje užregistruota daugiau nei 185 tūkstančiai koronaviruso atvejų, pasveiko daugiau nei 135 tūkstančiai žmonių, mirė 2 908. Daugiau nei 37 tūkstančiai gyventojų jau yra visiškai paskiepyti.

  Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 d. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Šią savaitę Vyriausybė turėjo svarstyti galimybę sušvelninti karantino sąlygas, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš darbotvarkės ir atidėtas kitai savaitei.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Lietuva pagal sergamumą ir mirštamumą ES užėmė šeštą vietą.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1819)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nacionaliniu mastu bus pradėti COVID-19 mutacijų tyrimai
  "Bloomberg": koronaviruso pandemija užsitęs septynerius metus
  Mero pavaduotojas apie karantiną: dabar reikia sukąsti dantis ir pakentėti
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, karantinas

  Svarbiausios temos