17:03 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (592)

  Nausėda taip pat pažymėjo, kad ES institucijose ir toliau kels Baltarusijos opozicijos palaikymo klausimą

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, jog sieks paramos dėl sankcijų Baltarusijai išplėtimo, apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  "Europos Sąjungos institucijose kėliau ir kelsiu palaikymo demokratiniam judėjimui klausimą ir sieksiu paramos išplėsti sankcijas Baltarusijos režimui. Ši tvirta tauta nusipelnė galimybės kurti ateitį savo vaikams savo pačių rankomis. Lietuva eis drauge iki galo", — rašė Lietuvos vadovas.

  Baltijos šalys solidarizuojasi su Baltarusijos protesto judėjimu, kurį inicijavo opozicija.

  Todėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai taip pat pasisakė apie opozicijos judėjimą Baltarusijoje.

  "Padėtis Baltarusijoje toliau blogėja. Baltarusijos valdžios institucijos toliau vykdo smurtines represijas prieš taikius protestuotojus", — rašoma Lietuvos URM pranešime.

  Vilnius, Ryga ir Talinas ragina Baltarusijos valdžios institucijas paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis. Baltijos šalys taip pat ragina Baltarusijos valdžią nedelsiant nutraukti smurtą, pradėti dialogą su Baltarusijos žmonėmis bei surengti rinkimus, kuriuos stebėtų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) stebėtojai.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskaja įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip teigė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (592)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja su JAV ambasadore Minske aptarė sankcijas Baltarusijai
  Analitikas pasamprotavo, kaip Lietuva palieka bedarbius likimo valiai
  Merkel paskelbė Baltarusijos opozicijos paramos planą
  Tegai:
  Baltarusija, sankcijos, Ukrainos URM, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos