20:21 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot ministerijos pranešimo, vizito metu tarp šalių buvo pasiektas susitarimas dėl bendradarbiavimo Baltarusijos AE klausimu

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmą kartą, kai pradėjo eiti pareigas, įvykdė užsienio vizitą, praneša URM spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Landsbergis Varšuvoje susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Vitek ir užsienio reikalų ministru Zbignievu Rau.

  Ministras padėkojo Rau už Lenkijos indėlį stiprinant saugumą regione ir pažymėjo, kad tolesnis bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje išlieka prioritetu.

  Susitikime taip pat buvo aptartos Rytų partnerystės ir Liublino trikampio perspektyva, Trijų jūrų iniciatyva ir santykiai su Kinija. Buvo sutarta aktyvinti bendradarbiavimą Astravo atominės elektrinės klausimu, kad šioje elektrinėje pagaminta elektra nepatektų į ES rinką.

  Ministras taip pat dalyvavo neformalioje diskusijoje su išorinių santykių srityje veikiančiais Lenkijos analitinių centrų vadovais.

  2021 metais Lietuva ir Lenkija švęs gegužės 3 d. Lenkijos ir Lietuvos Respublikos konstitucijos 230-ąsias metines, 30-ąsias nepriklausomos Lietuvos Respublikos pripažinimo ir dvišalių santykių atkūrimo metines.

  Landsbergis Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas pradėjo eiti 2020 m. gruodžio 11 d., po Seimo rinkimų. Jis pakeitė Liną Linkevičių.

  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), Lenkija, Lietuva, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos