19:51 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalių gynybos ministerijos ir toliau skatins glaudų respublikų koordinavimą ir bendradarbiavimą šioje srityje

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas iš Latvijos perėmė pirmininkavimą Baltijos šalių saugumo ir gynybos bendradarbiavimui 2021 metais ir pristatė Lietuvos prioritetus saugumo ir gynybos bendradarbiavimo srityje. Apie tai pranešė Lietuvos KAM spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Anušauskas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Latvijos ir Estijos kolegomis Arčiu Pabriku (Artis Pabriks) ir Kale Lanetu (Kalle Laanet).

  Baltijos šalių gynybos ministerijos ir toliau skatins glaudų respublikų koordinavimą ir bendradarbiavimą gynybos politikoje.

  "Trijų Baltijos šalių bendradarbiavimas yra matomas didesniuose formatuose, tokiuose kaip NATO, ES, bendradarbiavimas su JAV. Kalbėdami vienu balsu, galime pasiekti geresnių ir mums palankesnių rezultatų, užtikrinti atgrasymo efektyvumą, tiek tarpusavio, tiek sąjungininkų paramą", — pasakė Anušauskas.

  Ministras pabrėžė, kad Lietuva skirs didelį dėmesį regioninės oro gynybos, Jūrinės situacijos suvokimo pajėgumo, Specialiųjų operacijų pajėgų stiprinimui.

  Baltijos šalių ministrai pabrėžė bendradarbiavimo su nauja Jungtinių Amerikos Valstijų administracija svarbą bei koordinavo pozicijas artėjančiame NATO gynybos ministrų susitikime šį mėnesį.  

  NATO stiprina grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos valstybės, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro brangias gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Paskelbtas prevencinio NATO smūgio prieš Kaliningrado sritį scenarijus
  "Trečiojo pasaulinio" skatinimas: kaip NATO ruošiasi "šturmuoti" Kaliningradą
  NATO vėl kaltina Rusiją agresija. Ką atsakė Maskva
  Zelenskis nori užduoti Baidenui rimtą klausimą apie NATO
  Tegai:
  saugumas, Lietuva, gynyba, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos