12:47 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos diplomatijos vadovo vizitas įvyko praėjusią savaitę. Dėl to Borelį kritikavo kai kurie Europos politikai, tarp jų ir Baltijos šalių

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sakė, kad Europos diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizitas baigėsi pažeminimu Europos Sąjungai. Apie tai jis pasakojo interviu lenkiškam leidiniui "Rzeczpospolita".

  Borelio vizitas Maskvoje vyko vasario 4–6 dienomis. Jis susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, Rusijos visuomeninių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovais.

  Borelio vizito metu paaiškėjo apie trijų Europos diplomatų išsiuntimą iš Rusijos Federacijos. Dėl to diplomatą kritikavo Europos žiniasklaida ir kai kurie politikai, tarp jų EP deputatas iš Estijos Riho Terras, kuris pasiūlė atleisti Borelį, ir Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovė Eva-Maria Liimets.

  Pats Landsbergis savo Twitter'yje pakomentavo Borelio vizitą teigdamas, kad "nieko negauta, galimybės prarastos, reputacija susvyravo".

  "Gal vis tiek bus teigiamas poveikis. Jei po šios patirties ES taps vieningesnė santykiuose su Rusija. Jei jai bus lengviau susitarti dėl naujų sankcijų. Maskvoje buvo pažemintas ne tik Borelis, bet ir [Europos] Sąjunga buvo pažeminta", — sakė jis interviu lenkų laikraščiui.

  Borelis po vizito Maskvoje neatmetė, kad per būsimą ES užsienio reikalų ministrų susitikimą vasario 22 dieną gali būti priimtas sprendimas išplėsti sankcijas Rusijai pagal naująjį sankcijų režimą už žmogaus teisių pažeidimus.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kritiški Borelio pareiškimai apie Rusiją atvykus į Briuselį skiriasi nuo jo kalbų Maskvoje, kur jis teigė, kad yra sričių, kuriose Rusijos Federacija ir ES gali ir turėtų bendradarbiauti, o Briuselis, pasak jo, pasisako už tai, kad dialogas su Maskva būtų palaikomas, nepaisant sunkumų santykiuose.

  Rusijos tautų draugystės universiteto (RUDN) Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų daktaras Pavelas Feldmanas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Europos diplomatijos vadovo veiksmus jo vizito Maskvoje metu tikriausiai koordinavo Vokietija ir Prancūzija. Jo nuomone, kai Baltijos šalys bando abejoti pragmatiška ir santūria Borelio pozicija, jos dažniau kenkia sau ir savo santykiams su pirmaujančiomis ES šalimis.

  Tegai:
  Rusija, Gabrielius Landsbergis, Žosepas Borelis

  Svarbiausios temos