19:59 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Landsbergis tikisi, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel "pastebės priežastis", dėl kurių projektą neva reikia sustabdyti

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis interviu Lenkijos laikraščiui "Rzeczpospolita" išreiškė Vilniaus poziciją dėl "Nord Stream-2".

  "[Europos] Sąjungoje sunku pasiekti vienybę, mes apie tai jau kalbėjome. Tokie projektai netarnauja Europos vienybei. Vokietija tiek daug padarė, kad suvienytų Europą, dabar ji turi padaryti daugiau, kad labiau jaustumėmės kaip bendrija. Kanclerė [Vokietijos Federacinė Respublikos Angela] Merkel sako, kad šiuo metu nemato priežasčių sustabdyti statybas. Tikiuosi, kad ji jas pastebės", — sakė jis.

  Landsbergis vizitą į užsienį surengė pirmą kartą po to, kai pradėjo eiti savo pareigas — pirmadienį jis lankėsi Varšuvoje, kur susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Vitek ir užsienio reikalų ministru Zbignievu Rau.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus". Kremlius apgailestauja dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Dar šia tema

  Vokietijos prezidentas pakomentavo diskusijas apie "Nord Stream-2"
  Europa patikėjo "Sputnik V". Vokietija ruošiasi lupti pinigus
  Vokiečių politikas: "Nord Stream 2" padėtį galima išspręsti per ES, Rusijos ir JAV derybas
  Tegai:
  Nord Stream-2, Užsienio reikalų ministerija (URM), Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos