15:15 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis pažymėjo, kad Lietuvos valdžia neturi politizuoti vakcinų klausimo

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Socialdemokratas, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Andriukaitis antradienį, spaudos konferencijos metu, Seime pareiškė, kad Lietuva neturi atsisakyti Rusijoje pagamintos vakcinos "Sputnik V". 

  Pasak Andriukaičio, reikia naudoti kuo daugiau saugių skiepų ir efektyvių vakcinų, neišskiriant ir Rusijoje gaminamų "Sputnik V" vakcinų.

  "Noriu sureaguoti dėl "Sputnik" vakcinos, kaip Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys. Pats blogiausias dalykas, kai vakcinų klausimai yra politizuojami. Akivaizdu, kad Europos vaistų agentūra turėtų patvirtinti "Sputnik" vakcinos saugumo, efektyvumo ir kokybės klausimus, ir tuomet reikia galvoti, kaip užtikrinti vakcinavimą visame pasaulyje, įskaitant visą Europos regioną, kuris apima 53 valstybes, naudojant kuo daugiau įmanomų saugių ir efektyvių vakcinų. Nesvarbu, ar tai bus "AstraZeneca", ar "Sputnik", ar "Pfizer" ir taip toliau", — antradienį Seime sakė politikas.

  "Pandemijos grėsmė milžiniška ir žmonių gyvybės yra pati svarbiausia vertybė, o visa kita jau yra antraeiliai dalykai", — pridūrė jis.

  Praėjusios savaitės vizito Maskvoje metu Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis išreiškė viltį, kad Europos vaistų agentūra patvirtins Rusijoje sukurtos vakcinos "Sputnik V" efektyvumą ir artimiausiu laiku ji bus naudojama ES. Jis taip pat "Sputnik V" vakciną pavadino "gera žinia žmonijai".

  Reaguodama į tai Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V" pavadino "hibridiniu ginklu", kurį Rusijos valdžia neva naudoja įtakai paskleisti pasaulyje.

  Rusija smarkiai sukritikavo Lietuvos vyriausybės vadovės pareiškimą. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pavadino jį "rusofobiškomis nesąmonėmis", o Rusijos ambasada Lietuvoje pabrėžė, kad tarptautiniu mastu pripažinti vakcinos rodikliai viską pasako, nepaisant klaidingos informacijos bangos ir šališkų pareiškimų.

  Vakcina "Sputnik V" 

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną "Sputnik V" nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. 

  Vaistas yra paremtas žmogaus adenovirusinių vektorių platforma ir apima dviejų komponentų įvedimą trijų savaičių intervalu. Pagrindinis privalumas yra efektyvumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

  Vasario 2 dieną "The Lancet" paskelbė vakcinos "Sputnik V" trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatus. Ekspertai nustatė, kad vaisto veiksmingumas siekia 91,6 proc.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

   

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)
  Tegai:
  Vytenis Andriukaitis, Lietuva, Sputnik V

  Svarbiausios temos