14:46 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, konferencijos metu buvo pateikta informacija apie buvusius ir būsimus Lietuvos prezidento ir užsienio reikalų ministro vizitus į užsienio šalis

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, su kuriuo aptarė svarbiausius užsienio politikos darbotvarkės klausimus. Apie tai pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Visų pirma jie kalbėjo apie Rytų partnerystės politiką, sankcijas Baltarusijai ir Rusijai, taip pat apie Baltarusijos AE elektros patekimo į Lietuvos rinką užkardymą.

  Susitikime buvo aptarta Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo darbotvarkė ir šiais metais vyksiančio pasaulinio Rytų partnerystės forumo programa. Numatyta spartinti tarpinstitucinio veiksmų plano, skirto Rytų partnerystės iniciatyvos aktualizavimui ES valstybėse narėse, rengimą.

  Nausėda ir Landsbergis aptarė planuojamus Lietuvos žingsnius, prisidedant prie Rytų partnerystės valstybių euroatlantinių aspiracijų įgyvendinimo.

  Президент Литвы Гитанас Науседа дистанционно общается с министром иностранных дел Литвы Габриэлюсом Ландсбергисом
  Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbasi su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu
  Prezidentas teiravosi dėl progreso, sprendžiant "Belorus" sanatorijos darbuotojų klausimą, ir galimybių įgyvendinti ketvirtąjį regioninį sankcijų Baltarusijos režimui paketą.

  Jie taip pat aptarė saugumo ir gynybos klausimus, bendradarbiavimo su NATO perspektyvas, siekiant didesnio Aljanso valstybių karių dalyvavimo misijose ir programose regione.

  Nausėda išreiškė lūkestį greičiau spręsti ambasadorių skyrimo į laisvas atstovybių bei ambasadų vietas klausimą. Oficialių teikimų į šias pozicijas prezidentas laukia artimiausiu metu.

  Be to, konferencijos metu buvo pasidalyta informacija iš buvusių bei būsimų prezidento ir užsienio reikalų ministro vizitų užsienio valstybėse.

  Padėtis su "Belorus" sanatorija

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, kaip rezultatas darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tuo metu iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško apie tai, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE, Gabrielius Landsbergis, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos