15:51 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad abiejų šalių ministrai taip pat aptarė galimybes skatinti bendradarbiavimą transporto ir investicijų srityje, pasidžiaugė sėkmingu ilgalaikiu bendradarbiavimu sveikatos apsaugos ir švietimo srityse

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Antradienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kazachstano užsienio reikalų ministru Mukhtaru Tleuberdi, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Pabrėžiama, kad Gabrielius Landsbergis pasveikino Kazachstano ministrą paskyrimo į pareigas proga, pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais.

  Taip pat abi pusės sutarė toliau stiprinti Lietuvos ir Kazachstano politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

  "Ministras padėkojo Kazachstanui už skiriamą dėmesį įamžinant sovietmečio represijų aukų atminimą ir pristatė pastaraisiais metais Lietuvos įgyvendintus tremtinių ir politinių kalinių, kalintų Kazachstano teritorijoje veikusiuose sovietiniuose lageriuose, atminimui skirtus projektus", — teigiama pranešime.

  Lietuvos ministras išreiškė viltį, kad Lietuva ir Kazachstanas sėkmingai tęs bendradarbiavimą istorinio paveldo išsaugojimo srityje.

  Pranešime teigiama, kad abiejų šalių ministrai aptarė galimybes skatinti bendradarbiavimą transporto ir investicijų srityje, pasidžiaugė sėkmingu ilgalaikiu bendradarbiavimu sveikatos apsaugos ir švietimo srityse.

  Landsbergis pažymėjo, kad Lietuvos ekspertai išreiškė interesą įsitraukti į vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus Kazachstano reformoms bei Tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimui tarp Europos Sąjungos ir Kazachstano įgyvendinti.

  Be to, abu ministrai pareiškė, kad naujai suformuotos Lietuvos ir Kazachstano vyriausybės sėkmingai bendradarbiaus.

  Parlamento rinkimai Kazachstane vyko sausio 10 dieną. Naujoji Vyriausybė patvirtinta sausio 18 dieną. Ministras Mukhtaras Tleuberdi taip pat eina Kazachstano vicepremjero pareigas.

  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Lietuva, Kazachstanas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos