11:11 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)

  Pabrėžiama, kad buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus paragino Italiją "parodyti ryžtą ir imtis konkrečių veiksmų"

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos lyderė, buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja paprašė Italijos padėti išplėsti tarptautines sankcijas Minskui ir, pasinaudojant savo įtaka ESBO, JT ir ES, imtis tarpininkavimo sprendžiant Baltarusijos krizę.

  Kaip rašoma politikės tinklalapyje, Tichanovskaja taip pareiškė dalyvaudama Italijos Parlamento užsienio reikalų komiteto internetiniame posėdyje.

  "Italija gali reikalauti paleisti politinius kalinius ir išplėsti sankcijas prieš Lukašenkos "pinigines" [verslo atstovus, kuriuos opozicija laiko artimais valdžiai — Sputnik]. Italijos Respublika gali panaudoti savo įtaką ESBO, JT ir ES, kad paragintų mediaciją [tarpininkavimą — Sputnik] krizei spręsti ir naujiems rinkimams Baltarusijoje", — cituoja pranešimą RIA Novosti.

  Pabrėžiama, kad Tichanovskaja paragino Italiją "parodyti ryžtą ir imtis konkrečių veiksmų".

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskaja įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip teigė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)

  Dar šia tema

  Seimo nariai apsiima globoti Baltarusijoje sulaikytus asmenis
  Ekspertas: Lietuva aukoja piliečius, parodydama, kaip kovoja su Baltarusija
  Merkel paskelbė Baltarusijos opozicijos paramos planą
  Tegai:
  Italija, sankcijos, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos