10:53 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Premjerė pripažino, kad dalis Europos Vadovų Taryboje svarstomų klausimų yra aktualesni Vyriausybei, o ne Prezidentūrai

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad jos dalyvavimas Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimuose kai kuriais klausimais būtų praktiškesnis nei į ją vykstančio šalies vadovo Gitano Nausėdos.

  Kaip spaudos konferencijoje trečiadienį pažymėjo Vyriausybės vadovė, EVT dabar svarsto gana daug klausimų, kurie yra priskirti vykdomajai valdžiai, ir "daug tų susitarimų vėliau turi būti įgyvendinami Vyriausybės lygmeniu". Tuo tarpu ji pažymi, kad nesiekia keisti šalyje nusistovėjusios tradicijos. 

  "Akivaizdu, kad Vyriausybei tos diskusijos yra labai aktualios, ypatingai tos, kurios yra susijusios su vakcinavimu, su vakcinų tiekimu. Tikrai asmeninės kažkokios didelės ambicijos būtinai sėdėti aplink vadovų tarybos stalą aš neturiu, bet manau, kad yra ne viena tokia tema, kai Vyriausybės dalyvavimas tiesiog būtų praktiškesnis dėl svarstomų klausimų turinio", — sakė Šimonytė. 

  Ji pabrėžė, kad EVT yra svarstomi ir klausimai, kurie pagal susiformavusią tradiciją ir Konstituciją yra prezidento prerogatyva, yra tokių, kuriuos prezidentas sprendžia kartu su Vyriausybe, bet yra ir tik Vyriausybės lygmens sprendimų.

  "Nėra mano prerogatyva situaciją keisti ar kažkoks reikalavimas situaciją keisti, manau, kad visą laiką reikia dirbti taip, kaip geriausia yra Lietuvai", — pabrėžė ji. 

  Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje klausimą anksčiau iškėlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Matas Maldeikis. Pasak politiko, EVT pandemijos metu dominuoja vyriausybės kompetencijai priskirti klausimai. 

  Lietuvai įstojus į ES kurį laiką į viršūnių susitikimus vykdavo tiek prezidentas, tiek premjeras. Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovavimo laikotarpį nusistovėjo tradicija, kad į EVT vykdavo tik šalies vadovė.

  Dar šia tema

  Nes rusiška: Lietuvos valdžia yra pasirengusi atimti iš piliečių vakciną
  Lietuvos URM pripažįsta, kad "Sputnik V" pirkimo klausimas yra susijęs su politika
  Andriukaitis mano, kad Lietuva neturi atsisakyti "Sputnik V" vakcinos
  "Pagarba premjerei": Seimo narys pasisakė prieš Rusijos vakcinas
  Vyriausybė pritarė karantino švelninimo planui
  Tegai:
  Europos Vadovų Taryba, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos