12:01 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Borelis anksčiau pranešė apie savo ketinimą taikyti naujas sankcijas Rusijai. Anot jo, šis klausimas bus svarstomas ES užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje vasario 22 dieną, o kovo mėnesį — aukščiausiojo lygio susitikime

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. ES nuolatiniai atstovai trečiadienį aptarė Europos diplomatijos vadovo Žozepo Borelio vizitą į Maskvą ir tolesnius žingsnius Rusijos atžvilgiu, tarp jų sankcijas, susijusias su Aleksejaus Navalno situacija, praneša "Bloomberg".

  "Trečiadienį vykusiame susitikime ne mažiau kaip 10 ambasadorių išreiškė nusivylimą dėl to, kaip praėjo Borelio vizitas", — agentūra cituoja turimą diplomatinį dokumentą.

  Agentūros šaltiniai pažymi, kad ES nuolatiniai atstovai trečiadienio susitikime aptarė galimas sankcijas Rusijai, atsižvelgiant į situaciją su Navalnu. ES Užsienio reikalų tarybos atstovas Peteris Stanas (Peter Stano), pasak agentūros, atsisakė komentuoti diskusijas ir pridūrė, kad darbas dėl galimų priemonių tęsiasi.

  Pats Borelis anksčiau pranešė apie savo ketinimą taikyti naujas sankcijas Rusijai. Anot jo, šis klausimas bus svarstomas ES užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje vasario 22 dieną, o kovo mėnesį — aukščiausiojo lygio susitikime.

  Žozepas Borelis
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  ES šalys kritikuoja teismo sprendimą Aleksejaus Navalno byloje, taip pat nesankcionuotų jo palaikymo protestų dalyvių sulaikymą.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija patarė užsienio politikams, komentuojantiems situaciją su Navalnu, gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas, o ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Vakarų politikų pareiškimai šia tema yra "į vienas kitą panašūs projektai".

  Savo ruožtu Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius neketina klausytis užsienio pareiškimų apie Navalną. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Vakarų diplomatų ir užsienio reikalų ministerijų elgesį situacijoje, kai vyko teismo procesas dėl Navalno, pavadino politinių veiksmų grandine.

  Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjeve, grįžęs iš Vokietijos. Vasario pradžioje teismas pakeitė jam atidėtą bausmę Yves Rocher byloje realia.

  Nesankcionuoti protestai vyko sausio 23 dieną. Skirtinguose Rusijos miestuose tęsėsi ir sausio 31 d., nepaisant daugybės valdžios perspėjimų, o vasario 2 d. — po teismo sprendimo dėl Navalno. Peskovas protestų organizatorius pavadino provokatoriais. Prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, tačiau "viskas, kas peržengia įstatymų ribas, yra ne tik neproduktyvu, bet ir pavojinga".

  Dar šia tema

  Ekspertas: kritikuodama Borelį, Estija kenkia savo santykiams su ES
  Landsbergis pareiškė apie ES "pažeminimą" Borelio vizito Maskvoje kontekste 
  Zacharova pakomentavo pareiškimus apie Borelio žeminimą Rusijoje
  Tegai:
  sankcijos, ES, Rusija

  Svarbiausios temos