09:17 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nesutarimai tarp valstybės vadovo ir premjerės kilo po Seimo rinkimų, tačiau apie rimtą konfliktą kol kas kalbėti nereikia, mano ekspertas Jurijus Borisionokas

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Nesutarimai tarp šalies prezidento Gitano Nausėdos ir ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės kilo po Seimo rinkimų, interviu Sputnik Lietuva sakė Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Istorijos fakulteto Pietų ir Vakarų slavų istorijos katedros docentas Jurijus Borisionokas.

  "Akivaizdu, kad Lietuva nėra didžiausia Europos Sąjungos šalis, o Europos Sąjungoje egzistuoja skirtingi valstybės valdymo modeliai. Ir akivaizdu, kad Ingrida Šimonytė savo pareiškimais bando parodyti, kad yra arčiau parlamentinės vyriausybės valdymo varianto, kuris reiškia gan silpną prezidento vaidmenį. Atsižvelgiant į Lietuvos politines tradicijas nuo 1990-ųjų pradžios, prezidento vaidmuo buvo gana reikšmingas. Manau, kad prezidentas Nausėda neketina sumažinti savo įgaliojimų", — pareiškė jis.

  Anot Borisionoko, vargu ar po Šimonytės žodžių bus imamasi kokių nors veiksmų, todėl kalbėti apie tai, kad tarp Lietuvos vadovo ir vyriausybės vadovės yra reikšmingų nesutarimų, kol kas nereiktų.

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad jos dalyvavimas Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimuose kai kuriais klausimais būtų praktiškesnis nei į ją vykstančio šalies vadovo Gitano Nausėdos.

  Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovė, EVT dabar svarsto gana daug klausimų, kurie yra priskirti vykdomajai valdžiai, ir "daug tų susitarimų vėliau turi būti įgyvendinami Vyriausybės lygmeniu". Tuo tarpu ji pažymi, kad nesiekia keisti šalyje nusistovėjusios tradicijos.

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pripažįsta, kad "Sputnik V" pirkimo klausimas yra susijęs su politika
  Nes rusiška: Lietuvos valdžia yra pasirengusi atimti iš piliečių vakciną
  Kas ES protingiausias? Lietuva rizikuoja įsiutinti Vakarų Europą 
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos